Emerytura
Prawo
W podróży
Praca
Zakupy
Wideo
Obserwuj nas na:
Popularne w serwisie
Finanse
:
Powstaje gigantyczny posąg Matki Boskiej. Będzie mieć 55 metrów
Paulina Master
Znajdź liczbę 17. Mało kto robi to w mniej niż 10 sekund
Redakcja WP Finanse
Deweloper zbudował balkony, nie można na nie wejść. Tak to tłumaczy
Adam Sieńko
"Baśń zaczyna pękać". Niemcy piszą o Polakach
Adam Sieńko
Upadł polski gigant przetwórczy. Zakład idzie na sprzedaż. Oto cena
Maria Glinka
Przekręty na jagodach. Oto jak sprzedawcy kantują na słoikach
Maria Glinka
Emerytura
Prawo
W podróży
Praca
Zakupy
Wideo
Zaloguj
lpg
(strona 4 z 4)
Na stacjach drożeje LPG
Na stacje paliw powróciły podwyżki cen. Dynamiczne wzrosty cen autogazu, obserwowane w ubiegłym tygodniu, kontynuowane były na stacjach w bieżącym tygodniu. Średnia cena autogazu wzrosła o 5 gr./l do 2,21 zł/l i tym samym była wyższa niż rok temu o 32 gr./l. Najdrożej za LPG muszą płacić mieszkańcy woj. opolskiego średnio 2,28 zł./l, a najtaniej podlaskiego 2,16 zł./l.
17 września 2010, 14:29
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Teraz czas na autogaz!
W obliczu wzrostu cen benzyny do poziomu ponad 5 złotych kierowcy masowo przerzucają się na autogaz, tym bardziej, że cena tego surowca wobec benzyny jest tańsza na litrze średnio o 2,56 zł.
13 maja 2010, 08:03
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Sprzedaż gazu LPG w Polsce spadła
W 2009 roku w Polsce sprzedano 2,3 tys. ton gazu LPG, to o 2,9 proc. mniej niż rok wcześniej. Zdaniem ekspertów rynek dojrzał, jednak przy współpracy z producentami samochodów i przy wsparciu rządów - mógłby rosnąć dalej.
10 marca 2010, 17:20
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Wyraźne obniżki pod znakiem zapytania
Skłonność do obniżek cen na stacjach jest wyraźnie słaba. Tylko na części stacji właściciele obniżyli ceny benzyn i oleju napędowego, natomiast na większości ceny kształtują się na poziomie z ubiegłego tygodnia.
29 stycznia 2010, 14:13
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Droższe wyjazdy na ferie. LPG droższy o 25 proc.
Powoli zaczynamy odczuwać efekty tańszej ropy naftowej na rynkach światowych. Ceny hurtowe zaczęły spadać jeszcze przed 10 stycznia, a w mijającym tygodniu odnotowaliśmy pierwsze obniżki cen detalicznych.
22 stycznia 2010, 13:36
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
17 firm ubiega się o nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG
Procedurę wyboru podmiotu, który będzie sprawował nadzór inwestorski nad inwestycją, Polskie LNG rozpoczęło 18 sierpnia br. Wnioski od zainteresowanych tym podmiotów przyjmowano do 7 października.
8 października 2009, 13:35
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
PKO BP koordynatorem finansowania budowy terminalu LNG
Porozumienie o finansowaniu projektu budowy terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu podpisali przedstawiciele Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System Polskiego LNG oraz banku PKO BP S.A. - poinformowała we wtorek rzeczniczka Gaz-System Małgorzata Polkowska.
25 sierpnia 2009, 16:10
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Budowa tłoczni do transportu gazu z terminalu LNG
Rozpoczęła się budowa tłoczni gazu w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie), która umożliwi transport gazu z planowanego terminalu LNG w Świnoujściu. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2010 roku - poinformował w czwartek operator gazociągów przesyłowych Gaz-System SA.
20 sierpnia 2009, 12:25
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Terminal LPG w Szczecinie otwarty dla podmiotów zewnętrznych
Orlen Gaz, spółka grupy PKN Orlen, planuje do września podpisać przynajmniej kilka umów na stałą współpracę nowo otwartego terminalu morskiego LPG w Szczecinie z zewnętrznymi podmiotami, które chciałyby skorzystać z usług przeładunkowych. Trwają pierwsze negocjacje w tej sprawie.
3 sierpnia 2009, 16:50
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Orlen Gaz: dzięki terminalowi morskiemu LPG wzmocnimy pozycję
300 tys. ton płynnego gazu LPG rocznie zamierza przeładowywać Orlen Gaz w nowo otwartym morskim terminalu w Szczecinie. Ma on przyjmować gaz płynny ze statków, magazynować go i ekspediować.
29 lipca 2009, 17:05
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
MSP: za tydzień umowa z Katarem na dostawy LNG
W poniedziałek, 29 czerwca, zostanie podpisana w Katarze umowa na dostawy skroplonego gazu ziemnego LNG do Polski - poinformowało biuro prasowe resortu skarbu. Przy podpisaniu obecny będzie szef resortu Aleksander Grad i przedstawiciele katarskiego rządu.
22 czerwca 2009, 14:30
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Grad o negocjacjach z Katarem w sprawie dostaw LNG
Resort skarbu chce, by rozmowy z Katarem dotyczące dostaw gazu LNG do Polski zostały szybko sfinalizowane - powiedział w środę PAP minister skarbu Aleksander Grad.
18 marca 2009, 18:25
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
W Szczecinie powstał terminal morski LPG
24.2.Szczecin (PAP) - W Szczecinie powstał terminal morski LPG. To trzeci tego typu po Porcie Północnym w Gdańsku i Gdyni obiekt w Polsce, drugi pod względem wielkości i...
24 lutego 2009, 19:38
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
W grudniu Orlen Gaz zakończy budowę Terminalu Morskiego LPG w Szczecinie
3.11.Płock (PAP) - W grudniu tego roku Orlen Gaz, podmiot grupy PKN Orlen, zakończy budowę Terminalu Morskiego LPG w Szczecinie, który dzięki rozbudowanej bazie magazynowej...
3 listopada 2008, 17:38
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
W grudniu Orlen Gaz zakończy budowę Terminalu Morskiego LPG w Szczecinie.
W grudniu tego roku Orlen Gaz, podmiot grupy PKN Orlen, zakończy budowę Terminalu Morskiego LPG w Szczecinie, który dzięki rozbudowanej bazie magazynowej znacznie zwiększy potencjał przeładunkowy spółki oraz umożliwi dywersyfikację dostaw gazu płynnego do Polski.
3 listopada 2008, 17:35
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Powstanie drugi terminal gazowy
Jeszcze w tym miesiącu, w wewnętrznym porcie gdańskim nad Martwą Wisłą, na terenie przylegającym do nabrzeża Przemysłowego, firma Gdańsk LPG Terminal SA ma rozpocząć budowę terminalu gazowego.
16 października 2008, 07:35
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Pawlak: nie wzrośnie akcyza na gaz LPG
W przyszłym roku nie wzrośnie akcyza na gaz LPG - poinformował na konferencji poświęconej wstąpieniu Polski do Międzynarodowej Agencji Energetycznej wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
26 września 2008, 10:50
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Nie wzrośnie akcyza na autogaz?
Według wicepremiera Waldemara Pawlaka Ministerstwo Finansów zrezygnowało z planów podwyżki akcyzy na autogaz. Taka informacja pojawiła się na stronach resortu gospodarki. Potwierdza to Mariusz Kozłowski z biura prasowego. Przedstawiciele Ministerstwa Finansów są tym zaskoczeni.
24 września 2008, 07:48
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Boom na autogaz
Galopujące w zastraszającym tempie ceny benzyny spowodowały znaczne ożywienie na rynku autogazu. W Łodzi instalację gazową montuje się codziennie w około 100 samochodach. W firmach, które się tym zajmują, zaczynają się tworzyć kolejki.
28 maja 2008, 07:53
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Autogaz tanieje
Właściciele samochodów napędzanych gazem mogą się cieszyć, bo paliwo to zaczyna powoli tanieć. Na niektórych stacjach ceny już poszły delikatnie w dół. Specjaliści z branży zapowiadają, że w najbliższych tygodniach na wszystkich stacjach kierowcy będą płacić za autogaz mniej o kilka, a nawet kilkanaście groszy na litrze.
3 stycznia 2008, 07:51
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Gaz zimowy, czyli droższy!
Producenci autogazu, zmuszeni nowymi przepisami, wprowadzają na rynek zimową wersję tego paliwa. Znowu będzie drożej!
2 listopada 2007, 07:41
Zapisz
Zapisano
Udostępnij
Poprzednie
1
2
3
4
Następne