Trwa ładowanie...

Tajemniczy projekt i wielkie zmiany w Biedronce w Polsce

Produkty bezglutenowe, ekologiczne, zdrowa żywność i suplementy. Biedronka wprowadza nowe towary do swoich sklepów. Największa sieć handlowa w Polsce chce również sama zając się produkcją spożywczą. Przymierza się do otwarcia własnej fabryki gotowych zup.

Tajemniczy projekt i wielkie zmiany w Biedronce w PolsceŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d32sciu
d32sciu

Produkty bezglutenowe, marka własna produktów ekologicznych, zdrowej żywności i suplementów. Biedronka wprowadza nowe towary do polskich sklepów. Największa sieć handlowa chce również sama zająć się produkcją spożywczą. Przymierza się do otwarcia własnej fabryki gotowych zup.

Tuż po Świętach Wielkiejnocy Biedronka wprowadziła do oferty zdrową żywność, m.in. produkty wysokobłonnikowe, bezglutenowe, ryby, sałatki, soki, napoje sojowe, kiełki i suplementy diety. Dyskont pod własnym logo oferuje również produkty bezglutenowe, opatrzone znakiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Firma planuje poszerzać ten asortyment. Ale to nie wszystko.

- Obecnie prowadzimy działania związane z rozszerzeniem oferty produktów ekologicznych, zamierzamy także rozpocząć testy związane z wyselekcjonowanymi produktami z kategorii owoców i warzyw w wybranych sklepach naszej sieci - wyjaśnia w rozmowie z portalem dlahandlu.pl sieć Biedronka.

Firma nie zdradza szczegółów nowego projektu, wiadomo jednak, że spółka zależna Jeronimo Martins Polska zarejestrowała znak towarowy "BIO Farma Biedronki".

d32sciu

Fabryka zup i mleczarnia

Biedronka planuje też szerzej wejść w produkcję żywności. W Portugalii Jeronimo Martins planuje postawić własną mleczarnię za 40 mln euro. Część jej produkcji może trafić do polskich sklepów Biedronki. Teraz okazuje się, że inny zakład produkcyjny może stanąć w Polsce.

Urząd Gminy Brwinów wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy hali produkcyjno-magazynowej zup gotowych wraz z częścią socjalno-biurową oraz zapleczem technicznym. Wniosek w tej sprawie złożył pełnomocnik firmy Jeronimo Martins Polska – informuje portal dlahandlu.pl.

Portugalska Grupa Jeronimo Martins w Polsce jest właścicielem ponad 2600 sklepów Biedronka oraz ponad stu placówek sieci drogerii Hebe. Łącznie zatrudnia w Polsce ponad 55 tys. osób.

Zobacz też: dieta bezglutenowa odchudza głównie portfele

d32sciu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32sciu