Trwa ładowanie...

Tajemniczy SMS z gazowni. To wcale nie oszustwo

Polacy będą dostawali wiadomości SMS z gazowni, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać dziwnie. Jednak nie jest to oszustwo, tylko akcja Polskiej Spółki Gazownictwa. Tłumaczymy, o co chodzi.

Rozpoczęła się wysyłka SMS-ów ws. liczników gazuRozpoczęła się wysyłka SMS-ów ws. liczników gazuŹródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d3x7piq
d3x7piq

Przyzwyczailiśmy się, że podejrzane wiadomości SMS to zazwyczaj efekt działania oszustów. Jednak tym razem nie musimy się obawiać.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG), rusza nowa akcja informacyjna. Dotyczy przekazania odczytu gazomierza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Miliarder zdradza "wielką ściemę" w handlu częściami samochodowymi Maciej Oleksowicz Inter Cars #19

SMS ws. gazu. Spółka apeluje do klientów

PSG tłumaczy, że skontaktuje się z klientami, u których nie udało się dokonać odczytu rzeczywistego stanu licznika. Chodzi o sytuację, gdy dostęp do licznika jest utrudniony i nie udało się dokonać rzeczywistego odczytu w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

d3x7piq

W wiadomości SMS spółka wskazuje, jak przesłać do operatora odczyt licznika oraz fotografię urządzenia, która potwierdza zużycie gazu. W ten sposób chce im przypomnieć, że mogą przekazać stan gazomierza za pośrednictwem wiadomości e-mail.

W pierwszej kolejności SMS-y otrzymają odbiorcy z 3. i 4. grupy taryfowej.

"Z powodu braku dostępu do gazomierza nie wykonaliśmy odczytu rzeczywistego. W związku z tym prosimy o przesłanie do PSG stanu licznika wraz ze zdjęciem gazomierza potwierdzającym zużycie oraz adres punktu poboru na e-mail: [adres e-mail w domenie @psgaz.pl]. Dotyczy adresu: ……………… . W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 22 444 33 33. Niezależnie od wysyłanej wiadomości odczyty nadal są realizowane przez inkasentów zgodnie z planowanym harmonogramem" - tak brzmi przykładowa wiadomość, którą PSG rozsyła do klientów.

Dodatkowo spółka przypomina, że do obowiązków odbiorcy należy udostępnienie gazomierza do odczytu w trakcie wizyty inkasenta. Jak tłumaczy, tylko dzięki regularnej weryfikacji spółka jest w stanie zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa przy korzystaniu z gazu.

d3x7piq

Taryfa na gaz zatwierdzona. Jest obniżka

Jak już informowaliśmy w WP, pod koniec lutego Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził zmianę obowiązującej w 2024 r. taryfy na sprzedaż gazu przez spółkę PGNiG Obrót Detaliczny.

Na mocy tej decyzji ceny gazu zostały obniżone o 8,54 proc.

- W związku ze spadkiem cen gazu na rynku hurtowym podjąłem decyzję o wezwaniu czternastu przedsiębiorców do obniżenia cen gazu w taryfach. Takie wezwania zostały skierowane do wszystkich przedsiębiorstw, które sprzedają gaz do odbiorców objętych taryfami i stosują ceny wyższe od aktualnych cen rynkowych - oznajmił prezes URE Rafał Gawin.

d3x7piq

W zmienionej taryfie cena gazu dla gospodarstw domowych oraz tzw. odbiorców uprawnionych do skorzystania z taryfy spada z 318,14 do 290,97 zł za MWh. Jednak klienci w zasadzie nie odczują tej zmiany, ponieważ ceny zostały zamrożone do końca czerwca 2024 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3x7piq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x7piq