ycipk-33eerb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
tajwan

Tajwańska inwestycja w Gnieźnie. Praca dla stu osób

100 osób znajdzie zatrudnienie w tajwańskiej firmie Tex Year, która rozpoczyna budowę nowej siedziby w Gnieźnie (wielkopolskie). Fabryka powstanie w przeciągu dwóch lat na terenie gnieźnieńskiej strefy ekonomicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajwańska inwestycja w Gnieźnie. Praca dla stu osób
(Fot: StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/pixabay)
ycipk-33eerb

- We współczesnej Polsce, podobnie jak w krajach Unii Europejskiej, to właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa zaczynają odgrywać kluczowa rolę w gospodarce narodowej i lokalnej - przekazał w środę PAP prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

Jak dodał, rozpoczęcie prac nad budową nowej siedziby tajwańskiej firmy jest "niezwykle ważnym wydarzeniem dla całego naszego regionu".

Firma Tex Year zatrudnia obecnie 20 pracowników. Po otwarciu nowej siedziby, liczba ta zwiększy się do 100 osób. Kierownik sprzedaży i marketingu Tex Year Europe Waldemar Rychert powiedział PAP, że przy podejmowaniu decyzji o budowie siedziby firmy w Polsce były brane pod uwagę m.in. stworzone w Polsce odpowiednie ramy prawne dla tego typu inwestycji oraz systemy zachęt dla zagranicznych inwestorów w samej Wielkopolsce. Łącznie firma ma zainwestować w Gnieźnie ok. 100 mln zł.

ycipk-33eerb

- W Gnieźnie zlokalizowana jest również firma Best-Pol, która od ponad 10 lat jest dystrybutorem produktów naszej firmy na rynek polski. Ta firma rozwija się szybko, a ich wolumen sprzedaży urósł do takiego poziomu, że firma Tex Year postanowiła ulokować fabrykę blisko swojego biznesowego partnera. Ważnym aspektem były też plany rozwoju naszej firmy na rynki europejskie; w tym Unii Europejskiej i kraje rosyjskiej unii celnej - mówił Rychert.

Jak podkreślił, "nie bez znaczenia były także możliwości pod kątem logistycznym; w tym przede wszystkim dobra lokalizacja Gniezna, przy trasie ekspresowej S5, w niedalekiej odległości od autostrady i możliwości transportu kolejowego".

Firma Tex Year zajmuje się produkcją klejów, główne do zastosowania przemysłowego, w tym klejów ekologicznych, wolnych od toksyn, tzw. termotopliwych.

- Do pracy w nowej siedzibie będziemy w dużej mierze poszukiwali pracowników produkcyjnych, ale także specjalistów w zakresie utrzymania ruchu, automatyków, elektryków, osób po studiach chemicznych,oraz specjalistów ds. sprzedaży i administracji - wskazał Rychert.

ycipk-33eerb

- W odniesieniu do pracowników produkcyjnych praca nie wymaga np. znajomości języka angielskiego, ale to z kolei jest warunkiem koniecznym na stanowiskach biurowych, ponieważ jest to nasz codzienny, można powiedzieć "urzędowy" język w firmie - dodał.

Tajwańska firma Tex Year istnieje na światowym rynku od 40 lat, a jej produkty dystrybuowane są na terenie ponad 120 państw. Obecnie firma posiada sześć fabryk zlokalizowanych na Tajwanie, w Chinach, Indiach, Wietnamie oraz od 2015 roku w Polsce.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-33eerb

ycipk-33eerb
ycipk-33eerb