Trwa ładowanie...

Tak źle jeszcze nie było - to już jest najgorszy rok w historii

Blisko 265 miliardów dolarów kosztowały światową gospodarkę szkody spowodowane przez katastrofy naturalne w pierwszej połowie 2011 r. - wynika z opublikowanych szacunków towarzystwa ubezpieczeniowego Munich Re. Jeszcze nigdy szkody te nie były tak wysokie.

Share
Tak źle jeszcze nie było - to już jest najgorszy rok w historii
Źródło: AP
d3b2g7b

Według Munich Re z powodu niespotykanego nagromadzenia ciężkich kataklizmów rok 2011 już po upływie jego pierwszej połowy można uznać za najbardziej kosztowny w historii. Dotychczas najwyższe szkody katastrofy naturalne spowodowały w 2005 r. - 220 mld dolarów za cały rok.

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku naliczono 355 katastrof naturalnych. Największe szkody spowodowało trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii 11 marca. Oszacowano je na 210 mld dolarów.

d3b2g7b

"Trzęsienie ziemi o sile dziewięciu w skali Richtera, najsilniejsze, jakie kiedykolwiek wystąpiło w Japonii, jest najdroższą katastrofą naturalną w historii - droższą nawet niż huragan Katrina z 2005 r., który spowodował wówczas szkody w wysokości 125 mld dolarów" - oceniają w raporcie eksperci Munich Re.

Wysokie szkody spowodowało również trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii 22 lutego, liczne tornada nad południem i środkowym zachodem USA w kwietniu i maju oraz powódź i przejście cyklonu nad australijskim stanem Queensland na początku roku.

d3b2g7b

Podziel się opinią

Share
d3b2g7b
d3b2g7b