Trwa ładowanie...
dh8icfu

Targi Warsaw Games Week dla wszystkich typów graczy

W Warszawie rozpoczęły się targi gier komputerowych Warsaw Games Week. Ich uczestnicy mogą m.in. przedpremierowo zagrać w nową część słynnego "Tomb Ridera" i po raz pierwszy w Polsce wypróbować gogle PlayStation VR.

Share
dh8icfu

Jest to pierwsza edycja Warsaw Games Week. "Oferujemy 7 tys. metrów kwadratowych pełnych atrakcji" - powiedziała PAP Technologie dr Dominika Urbańska-Galanciak, przedstawicielka Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR), organizatora wydarzenia. "Powierzchnia ta podzielona jest na strefy tematyczne oraz wystawców. Mamy tutaj m.in. strefy samochodowe, sportowe, czy strefy dla dzieci. Mamy również sceny, na których występują artyści, cosplayerzy, odbywają się tam również turnieje i koncerty. Każdego dnia na wydarzeniu będzie można również spotkać się i porozmawiać ze znanymi youtuberami" - wyliczała.

Urbańska-Galanciak podkreśliła również w rozmowie z PAP Technologie otwarcie imprezy na bardzo różnych graczy. "Mamy ciekawe strefy dla dzieci, gdzie znajdują się specjalnie dla nich dedykowane gry - ponieważ chcielibyśmy, aby na naszą imprezę trafili nie tylko hardcore'owi gracze, lecz również rodziny z dziećmi" - wyjaśniła Urbańska-Galanciak. "Stąd też szereg atrakcji przygotowanych właśnie dla najmłodszych. Głównym celem tej imprezy jest pokazanie, że ten rynek się rozwija i że ten rynek ma do zaoferowania bardzo dużo i wszystkim - dlatego tu można znaleźć coś fajnego dla odwiedzających w każdym wieku: zarówno dla dzieci, jak i dla nastolatków czy dla graczy dojrzałych" - dodaje.

Na Warsaw Games Week promowany jest również europejski system klasyfikacji gier PEGI, określający minimalny wiek docelowego odbiorcy każdej gry. "Bardzo zależy nam na tym, żeby osoby małoletnie nie miały dostępu do treści, które są dla nich niewłaściwe" - powiedziała PAP Technologie Urbańska-Galanciak. "W związku z tym, że jako SPiDOR jesteśmy również autorami Kodeksu Dobrych Praktyk, zależy nam na tym, żeby dbać o przestrzeganie systemu PEGI. Wystawcy na poszczególnych strefach decydują, kto jest na nie wpuszczany, w zależności od tego, jakie treści znajdują się w danym tytule. Wszystkie wiadomości na ten temat można przeczytać w regulaminach poszczególnych wystawców - określone są tam zasady, na których odbywa się ta weryfikacja" - wyjaśniła.

dh8icfu

Głównymi wystawcami biorącymi udział w Warsaw Games Week są firmy CENEGA, Microsoft, Sony Computer Entertainment Polska, Ubisoft oraz Nintendo. Uczestnicy targów mogą zagrać zarówno w tytuły nowe (np. "Guitar Hero Live" i "Assassin's Creed Syndicate"), jak i przedpremierowo wypróbować m.in. "Rise of the Tomb Raider" i "Star Wars Battlefront". Ogromną atrakcją jest również prezentowany w strefie Sony prototyp systemu rozrywki wirtualnej PlayStation VR, wcześniej demonstrowany jedynie poza granicami Polski.

Organizator wydarzenia, SPiDOR, znany jest przede wszystkim ze swojej działalności mającej na celu upowszechnianie zasad etyki zawodowej producentów i dystrybutorów gier poprzez działalność edukacyjną i szkoleniową. Stowarzyszenie jest inicjatorem kampanii społecznych "Graj bezpiecznie", "Patrz w co gram" i "Zapytaj o gry".

Targi Warsaw Games Week potrwają do niedzieli 25 października.

dh8icfu

Podziel się opinią

Share
dh8icfu
dh8icfu