Trwa ładowanie...
dj1iowo

Tarnów/ Głosowanie na 20 projektów z budżetu obywatelskiego

Od poniedziałku do 28 września mieszkańcy Tarnowa mogą głosować na 20 projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku na projekty obywatelskie przeznaczono pulę 2 mln zł. Głosować można wyłącznie elektronicznie.

Share
dj1iowo

Ostatecznie na liście do głosowania znalazło się 20 inicjatyw, spośród 38 zgłoszonych przez mieszkańców Tarnowa. W trakcie weryfikacji trzy projekty nie spełniły wymagań formalnych, jeden został wycofany przez autora, a 14 odrzucono zgodnie z zapisami regulaminu.

Najwięcej zgłoszonych inicjatyw to propozycje z zakresu infrastruktury drogowej. Znaczna część projektów dotyczy także sfery rekreacyjno-sportowej, w tym modernizacji placów zabaw. Mieszkańcy zaproponowali także m.in. doposażenie międzyosiedlowych centrów opieki senioralnej.

Głosowanie potrwa do 28 września. Projekty wybrane przez tarnowian zostaną ogłoszone 30 września, a realizowane będą w przyszłym roku.

W tym roku głosować można wyłącznie elektronicznie, a uprawnieni do tego są mieszkańcy wpisani do rejestru wyborców, a także mieszkańcy niepełnoletni w wieku od 16 lat, posiadający Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu, będą mogły zagłosować w jednym z kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję punktów.

W zeszłym roku w ramach 4. edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy Tarnowa wybrali do realizacji 24 zadania - wtedy budżet był podzielony na dwie części - ogólnomiejską i przypisaną dla konkretnych osiedli. Łącznie opiewał na 4 mln zł.

dj1iowo

Podziel się opinią

Share
dj1iowo
dj1iowo