Trwa ładowanie...
dress code
12-09-2013 15:49

Tatuaż nie pomaga w zdobyciu pracy

Osoba z widocznym tatuażem ma mniejsze szanse na zdobycie pracy, chyba że stara się o posadę strażnika więziennego

Tatuaż nie pomaga w zdobyciu pracyŹródło: thinkstock
d3sjdhu
d3sjdhu

Badania przedstawione przez brytyjskie Towarzystwo Socjologiczne pokazują, że tatuaż w widocznym miejscu nie robi na potencjalnych pracodawcach najlepszego wrażenia, nawet jeśli kandydat wydaje się inteligentny i kompetentny.

Nawet rekruterzy, którzy nie są uprzedzeni do takiego sposobu zdobienia ciała, niechętnie zatrudniają wytatuowanych kandydatów, ponieważ obawiają się, że mogą oni negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy. Tatuaż wciąż kojarzy się wielu ludziom ze środowiskiem przestępczym, a rysunki na skórze odbierane są często jako niesmaczne, a nawet odrażające.

W niektórych zawodach tatuaże nie przeszkadzają pracodawcom, a czasem mogą okazać się atutem - na przykład wytatuowany strażnik więzienny może być lepiej postrzegany przez więźniów i mieć z nimi lepszy kontakt.

Nie wszystkie tatuaże są jednakowo źle odbierane przez pracodawców. Najmniej kontrowersji budzą małe zwierzęta lub kwiatki. Poważną przeszkodą w karierze zawodowej mogą być natomiast tatuaże z pistoletami, motywami seksualnymi, a także mocno rzucające się w oczy rysunki, takie jak łzy na twarzy czy pajęcza sieć na szyi.

telegraph.co.uk

d3sjdhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sjdhu