Trwa ładowanie...
d1cxryj

Tauron chce zwiększyć sprzedaż energii elektrycznej w 2017 r.

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Tauron Polska Energia chce zwiększyć wolumen sprzedanej energii elektrycznej w 2017 r., poinformował prezes Filip Grzegorczyk.

Share
d1cxryj

"Naszym celem na ten rok jest wzrost wolumenu sprzedanej energii poprzez poszerzenie oferty i rozwijanie usług dodatkowych" - powiedział Grzegorczyk podczas konferencji prasowej.

Sprzedaż detaliczna energii elektrycznej w Grupie Tauron spadła do 32,03 TWh w 2016 r. z 35,91 TWh rok wcześniej podała spółka w prezentacji wynikowej.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d1cxryj

Podziel się opinią

Share
d1cxryj
d1cxryj