Trwa ładowanie...
d3tfqst
05-04-2017 12:38

Tauron oczekuje szczegółów dot. zaangażowania PFR w Jaworzno III w kwietniu

Warszawa, 05.04.2017 (ISBnews) - Tauron Polska Energia spodziewa się, że szczegóły zaangażowania finansowego Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) w wydzielaną spółkę odpowiedzialną za projekt Jaworzno III będą znane w kwietniu, poinformował prezes Filip Grzegorczyk.

d3tfqst

"Mamy spółkę w zasadzie wydzieloną, wydzielenie jest na etapie rejestracji sądowej" - powiedział Grzegorczyk dziennikarzom w kuluarach Konferencji Energetycznej EuroPOWER.

"Niezależnie od tego, jesteśmy w bardzo zaawansowanych rozmowach z PFR. Sądzę, że już w kwietniu będą znane szczegóły finansowania przez PFR" - dodał prezes.

Podkreślił także, iż nie podlega dyskusji, że udział PFR będzie mniejszościowy.

W lutym prezes PFR Paweł Borys poinformował, że Polski Fundusz Rozwoju prowadzi wstępne rozmowy z Tauronem Polską Energią na temat finansowania Elektrowni Jaworzno III.

d3tfqst

W październiku ub. roku Tauron Polska Energia poinformował, że chce w I połowie 2017 r. wydzielić do odrębnej spółki Elektrownię Jaworzno III i rozpoczął już rozmowy w sprawie pozyskania inwestora do projektu.

Tauron podał także w strategii, że zakłada realizację projektu budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III w nowej formule finansowania zakładającej wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i sprzedaż udziałów partnerom zewnętrznym, pod warunkiem objęcia przez nich pakietu niedającego kontroli.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d3tfqst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tfqst