Trwa ładowanie...
d31hnou

Tauron podpisał z konsorcjum Rafako umowę na budowę bloku w Jaworznie

17.04. Warszawa (PAP) - Tauron Wytwarzanie podpisał z konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa umowę na budowę boku w Elektrowni Jaworzno o wartości 4,4 mld zł netto - poinformował...

d31hnou
d31hnou

17.04. Warszawa (PAP) - Tauron Wytwarzanie podpisał z konsorcjum RafakoRafako (Zobacz notowania spółki ») i Mostostalu WarszawaMostostalu Warszawa (Zobacz notowania spółki ») umowę na budowę boku w Elektrowni Jaworzno o wartości 4,4 mld zł netto - poinformował TauronTauron (Zobacz notowania spółki ») w komunikacie.

Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie przez w formule "pod klucz" bloku energetycznego o mocy 910 MWe brutto na parametry nadkrytyczne, składającego się z kotła parowego, turbozespołu, budynku głównego, części elektrycznej i AKPiA bloku.

Zgodnie z umową konsorcjum, RafakoRafako odpowiedzialne jest za wykonanie 99,99 proc. prac wymaganych umową oraz uprawnione do otrzymania wynagrodzenia odpowiadającego ww. udziałowi prac wymaganych umową.

Termin na wykonanie przedmiotu umowy wynosi 59 miesięcy od dnia jej podpisania.

d31hnou

Wykonawca uprawniony jest do otrzymania zaliczki na wykonanie umowy w wysokości 10 proc. wynagrodzenia brutto. Przed otrzymaniem zaliczki wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia zamawiającemu gwarancji zwrotu zaliczki w kwocie równej wysokości otrzymanej zaliczki.

TauronTauron podał, że wykonawca dostarczył zamawiającemu zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie gwarancji bankowych i gwarancji ubezpieczeniowej oraz w pieniądzu, w wysokości warunkującej zawarcie umowy. Zgodnie z umową, wartość zabezpieczenia należytego wykonania umowy wynosi 10 proc. wynagrodzenia wykonawcy brutto. Po przekazaniu bloku do eksploatacji zabezpieczenie zostanie pomniejszone do kwoty 3 proc. wynagrodzenia brutto i zabezpieczać będzie także roszczenia zamawiającego z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy w okresie rękojmi wynoszącym 24 miesiące od dnia przejęcia bloku do eksploatacji przez zamawiającego, przy czym niektóre z elementów konstrukcyjnych bloku objęte są wydłużonym okresem gwarancji wynoszącym 60 miesięcy.

Tauron Wytwarzanie uprawniony jest do naliczania kar umownych w przypadkach nienależytego wykonywania umowy do łącznej kwoty nie większej niż 25 proc. wynagrodzenia netto należnego wykonawcy.(PAP)

gsu/ gor/

d31hnou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31hnou