Trwa ładowanie...
d4htg1l

Tauron powołał spółkę Tauron Magenta w obszarze innowacji

Warszawa, 02.02.2017 (ISBnews) - Tauron Polska Energia powołał spółkę celową Tauron Magenta do tworzenia innowacyjnych rozwiązań produktowych we współpracy ze startupami, podała grupa

Share
d4htg1l

Tauron Magenta będzie narzędziem do integracji działań prowadzonych w poszczególnych spółkach Grupy Tauron na rzecz realizacji wspólnych strategicznych celów. Jest również rozszerzeniem grupy o hub innowacji stymulujący realizację przełomowych technologii dla klientów spółek Grupy Tauron. Spółka zajmie się między innymi przygotowaniem projektów z zakresu inteligentnych technologii dla domu oraz rozwiązań dla transportu zasilanego energią elektryczną, podano w komunikacie.

"Tauron już teraz wyróżnia się na rynku nowoczesnych rozwiązań produktowych. Jako pierwsi wprowadziliśmy usługę elektryka i serwisanta, która się cieszy dużą popularnością. Już teraz szukamy jednak rozwiązań przyszłościowych. Chcemy być kojarzeni z najnowocześniejszymi rozwiązaniami digitals, smart home i efektywnością energetyczną" - powiedział prezes Taurona Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

Tauron Magenta będzie również koordynatorem współpracy pomiędzy Grupą Tauron a startupami. Pierwszym narzędziem do tej współpracy jest program Pilot Maker w ramach ScalUP - projekt realizowany wspólnie z TechBrainers.

d4htg1l

"Strategia działania Tauron Magenta jest efektem wdrożenia nowej strategii Taurona. Kolejnym planowanym krokiem jest rozszerzenia działalności spółki celowej o własny fundusz inwestycyjny typu CVC, tym samym Tauron dołączy do grona wiodących koncernów światowych mających własne dedykowane spółki rozwijające przełomowe technologie" - powiedział wiceprezes ds. zarządzania majątkiem i rozwoju Jarosław Broda.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d4htg1l

Podziel się opinią

Share
d4htg1l
d4htg1l