Trwa ładowanie...
dkgjemk

Tauron rozmawia z potencjalnymi inwestorami dla Jaworzna III

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia chce w I połowie 2017 r. wydzielić do odrębnej spółki Elektrownię Jaworzno III. Rozpoczął także rozmowy w sprawie pozyskania inwestora do projektu, poinformował wiceprezes Jarosław Broda.

Share
dkgjemk

"Postępują prace związane z wydzieleniem Jaworzna do oddzielnej spółki. Na pewno zakończą się w pierwszym półroczu 2017 r., pewnie w I kwartale" - powiedział Broda podczas konferencji prasowej.

"Rozpoczęły się rozmowy z potencjalnymi inwestorami" - dodał.

We wrześniu br. przedstawiciele Taurona zapowiadali, że chcą na początku przyszłego roku przesądzić, czy będzie kontynuować projekt Jaworzno w dotychczasowej formie, czy we współpracy z partnerem. Według nich, preferowany jest krajowy partner finansowy.

Tauron podał w strategii, że zakłada realizację projektu budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III w nowej formule finansowania zakładającej wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i sprzedaż udziałów partnerom zewnętrznym, pod warunkiem objęcia przez nich pakietu niedającego kontroli. Zmiana sposobu finansowania budowy bloku wpłynęłaby na obniżenie wskaźnika dług netto/EBITDA, a tym samym znacząco ograniczyłaby ryzyko przekroczenia granicznego poziomu tego kowenantu (3,5x) zawartego w umowach finansowania, podkreśliła także spółka.

dkgjemk

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

dkgjemk

Podziel się opinią

Share
dkgjemk
dkgjemk