Trwa ładowanie...
d4n2snh
12-11-2015 14:03

Tauron: Rozmowy nt. współpracy w energetyce wiatrowej możliwe po analizach

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Tauron Polska Energia będzie otwarty na rozmowy z Eneą lub innymi potencjalnymi partnerami na temat elektrowni wiatrowych, ale po przeanalizowaniu własnych aktywów tego segmentu, poinformował prezes Jerzy Kurella.

Share
d4n2snh

"Został wystosowany przez Eneę wniosek, żebyśmy aktywa wiatrowe spróbowali poprowadzić wspólnie. Na razie nie miało to ciągu dalszego" - powiedział Kurella podczas konferencji prasowej.

"Jesteśmy gotowi, aby po przeanalizowaniu aktywów wiatrowych siąść do rozmów z Eneą czy z innymi partnerami" - dodał prezes.

Na początku lipca br. Tauron i Enea podpisały list intencyjny dotyczący wspólnej realizacji strategii zapewniającej optymalny sposób zwiększania mocy odnawialnych i finansowania transakcji nabycia aktywów wiatrowych.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

(ISBnews)

d4n2snh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n2snh