Trwa ładowanie...
d3dhit4
06-10-2016 15:02

Tauron sprzeda PSE energię na pokrycie strat w sieci za ok. 283 mln zł w 2017 r.

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia zawarł z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2017 roku, podała spółka. Wartość kontraktu to ok. 283 mln zł.

Share
d3dhit4

"Dostarczanie energii elektrycznej dla Operatora Systemu Przesyłowego, na potrzeby pokrycia strat przesyłowych, to zadanie o szczególnym znaczeniu dla Grupy Tauron. Wysokie wymogi, jakie operator stawia potencjalnym dostawcom sprawiają, że zadania tego może się podjąć jedynie silny, wiarygodny i stabilny uczestnik rynku" - powiedział wiceprezes Taurona Piotr Zawistowski, cytowany w komunikacie.

W ramach kontraktu Tauron dostarczy do PSE 1 678 780 MWh energii elektrycznej.

Zawarcie umowy nastąpiło w wyniku rozstrzygnięcia postępowania, prowadzonego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, o udzielenie zamówienia na sprzedaż energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.

Po raz pierwszy Tauron realizował dostawy energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2015 r.

d3dhit4

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d3dhit4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhit4
d3dhit4