Trwa ładowanie...
d2iym4m

Tauron zainwestuje rekordowe ok. 4,5 mld zł w tym roku

Warszawa, 12.03.2015 (ISBnews) - Grupa Tauron zainwestuje ok. 4,5 mld zł w 2015 roku, poinformował prezes Dariusz Lubera.

Share
d2iym4m

"Wydatki inwestycyjne grupy wyniosą ok. 4,5 mld zł w tym roku i będzie to rekordowy rok pod tym względem" - powiedział Lubera podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, wśród wydatków inwestycyjnych rosnącą rolę będzie odgrywać segment wytwarzania w związku z rosnącymi nakładami na budowę bloku Jaworzno III.

Nakłady inwestycyjne Tauron Polska Energia wyniosły ponad 3 mld zł w 2014 r. i spadły o 18,3% r/r. Spadek capeksu w roku ubiegłym wynikał z oddania do eksploatacji wielu projektów w 2013 r. i z przesunięcia w czasie realizacji bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III, jak podała spółka w komunikacie.

d2iym4m

W latach 2014-2023 Tauron planuje zrealizować nakłady inwestycyjne w wysokości ok. 37 mld zł, w tym ok. 29 mld zł do roku 2020. Łączne szacowane nakłady inwestycyjne w segmencie dystrybucja to ok. 21 mld zł. Drugim kluczowym obszarem inwestycyjnym będzie segment wytwarzanie, w którym planowane jest uruchomienie mocy wytwórczych na poziomie ok. 2.200 MW.
Największym projektem inwestycyjnym realizowanym obecnie przez Tauron jest budowa bloku węglowego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. W marcu rozpoczęły się prace ziemne przy fundamentach budynku głównego kotłowni, maszynowni i chłodni kominowej. Planowane nakłady na budowę bloku to ok. 6,2 mld zł. Blok zostanie przekazany do eksploatacji w 2019 r. i będzie produkował ok. 6 TWh energii elektrycznej rocznie.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

d2iym4m

Podziel się opinią

Share
d2iym4m
d2iym4m