Trwa ładowanie...
dkgjemk

Tauron zmniejszył produkcję energii o 21% r/r do 4 TWh w III kw.

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia zmniejszył produkcję energii elektrycznej o 21% w skali roku do 4 TWh w III kw. br., podała spółka. W okresie I-III kw. produkcja energii elektrycznej w grupie spadła o 10% do 12,45 TWh.

Share
dkgjemk

"W okresie pierwszych trzech kwartałów 2016 r. Obszar Wytwarzanie wyprodukował 12,45 TWh energii elektrycznej, tj. o ok. 10% mniej w stosunku do ubiegło roku (13,80 TWh), co jest pochodną niższej sprzedaży kontraktowej r/r oraz spadku produkcji energii elektrycznej z OZE (o 17%), co wynikało z ograniczenia współspalania biomasy oraz niższej produkcji z farm wiatrowych" - czytamy w komunikacie.

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2016 r. Obszar Dystrybucja dostarczył łącznie 36,82 TWh energii elektrycznej (wzrost o 0,4% r/r), w tym 35,3 TWh do odbiorców końcowych. W tym okresie segment świadczył usługi dystrybucyjne na rzecz ok. 5,5 mln odbiorców, podano także.

"W okresie pierwszych trzech kwartałów 2016 r. spółki Obszaru Sprzedaż sprzedały łącznie 30,9 TWh energii elektrycznej do 5,3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców, czyli na podobnym poziomie jak w analogicznym okresie roku poprzedniego" - czytamy dalej.

Produkcja węgla handlowego wzrosła o 20% r/r do 1,73 mln Mg w III kw. br. oraz o 22% r/r do 4,21 mln Mg w okresie I-III kw. 2016 r.

dkgjemk

"W Segmencie Wydobycie produkcja węgla handlowego w III kwartale br. była wyższa o ponad 20% niż w analogicznym okresie roku ubiegłego w wyniku uruchomienia produkcji z drugiej ściany w Zakładzie Górniczym Brzeszcze. Wolumen sprzedaży węgla w okresie pierwszych trzech kwartałów 2016 r. wyniósł 4,10 mln Mg, co w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. oznacza wzrost o ok. 12% i wynika przede wszystkim z ujęcia w 2016 r. wolumenu sprzedaży spółki Nowe Brzeszcze Grupa Tauron" - napisano także w materiale.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

dkgjemk

Podziel się opinią

Share
dkgjemk
dkgjemk