Trwa ładowanie...
dvw7zb2

Tchórzewski: Emisja akcji JSW niewykluczona na przełomie roku

Warszawa, 18.05.2016 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) może potrzebować emisji akcji na dalszy rozwój. Do emisji mogłoby dojść na przełomie roku, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nie wykluczył zejścia przez Skarb Państwa poniżej 50% w spółce.

Share
dvw7zb2

"Program restrukturyzacyjny ratuje firmę, ale chodzi o to, by to co się stanie, było motorem rozwojowym" - powiedział Tchórzewski dziennikarzom w kuluarach EKG w Katowicach.

Dodał, że JSW potrzebuje inwestycji, dlatego rozważana jest emisja akcji. NIe określił, o jaką kwotę pozyskania kapitału może chodzić.

"To się okaże, jak zbilansujemy w połowie czerwca, jakie środki udało się uzyskać ze sprzedaży aktywów" - powiedział minister.

Nie wykluczył zejścia przez Skarb Państwa poniżej 50% w spółce przy jednoczesnym zastrzeżeniu kontroli w statucie.

dvw7zb2

"Nie mam takiego przekonania. Komisja Europejska nie byłaby pewnie zachwycona" - powiedział Tchórzewski w odpowiedzi na pytanie, czy SP weźmie udział w emisji.

Dodał, że o ile spółka zdecyduje się przeprowadzić emisję, mogłaby ona nastąpić na przełomie tego i przyszłego roku.

Nie wskazał, jacy inwestorzy mogliby wziąć udział w podniesieniu kapitału, ale zaznaczył, że jego zdaniem "banki są raczej nastawione na kredytowanie".

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

dvw7zb2

Podziel się opinią

Share
dvw7zb2
dvw7zb2