Trwa ładowanie...
dhp8n9h

Tchórzewski zapowiada aukcję OZE na kilkanaście mld zł w 2017 r.

Rzeszów, 18.11.2016 (ISBnews) - W przyszłym roku planowana jest duża aukcja energii z odnawialnych źródeł (OZE) na kilkanaście miliardów złotych, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Share
dhp8n9h

"Będziemy to widzieli już w pierwszej aukcji, która będzie w tym roku, ale to taka pilotażowa. I będzie bardzo duża aukcja na poziomie kilkunastu miliardów złotych w przyszłym roku, która określi wtedy perspektywę na najbliższe 10-15 lat. Więc przygotowujemy się do bardzo poważnego ruchu finansowego" - powiedział Tchórzewski podczas panelu na Kongresie 590 w Rzeszowie.

"To rozporządzenie zostało przedwczoraj w ramach ministerstwa zatwierdzone, będzie szło do uzgodnień międzyresortowych. Na przełomie roku wszyscy zainteresowani będą mieli te zasady dostępne" - dodał minister.

W "Projekcie rozporządzenia w sprawie szczegółowego sposobu obliczania wartości pomocy publicznej dla wytwórców energii elektrycznej z odnawialnego źródła energii w instalacji odnawialnego źródła energii" określono szczegółowy sposób, w formie wzoru matematycznego, obliczania maksymalnej wartości pomocy publicznej, którą może otrzymać wytwórca.

(ISBnews)

dhp8n9h

Podziel się opinią

Share
dhp8n9h
dhp8n9h