Trwa ładowanie...

Te firmy lubią gejów i lesbijki

"Tylko kilka firm wspiera lokalne społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów"

Te firmy lubią gejów i lesbijki
d1q6moq
d1q6moq

Pracodawcy najbardziej przyjaźni mniejszościom seksualnym to British Telecom, IBM i chemiczny gigant The Dow Chemical.

Międzynarodowa Izba Handlowa Gejów i Lesbijek przeprowadziła badania ankietowe w wielkich światowych firmach a następnie opublikowała w Kopenhadze swój raport zatytułowany "Międzynarodowy Wskaźnik Równości w Biznesie".

Przebadane firmy to m.in.: AMR, BT Group, Cisco Systems, The Dow Chemical Company, IBM, ING, Intel, KPMG, Kraft Food, Merck, Novartis, Philips, SAP, TNT i UBS. W sumie zatrudniają one 1,7 miliona osób w 227 krajach - wylicza tvn24.pl.

- Wyniki naszych badań pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Większość firm kwestie orientacji seksualnej i płci traktuje bardzo poważnie. Jednakże pełne równouprawnienie jest wciąż dekady przed nami - tvn24 cytuje sekretarza generalnego Izby Pascal Lépine.

MIHGiL twierdzi, że zadeklarowani homoseksualiści na wysokich stanowiskach są rzadkością. Problem stanowi również fakt, iż jeśli polityka wewnętrzna firmy jest "gay-friendly”, to nie odzwierciedla tego na zewnątrz.

"Tylko kilka firm wspiera lokalne społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów" - z rozżaleniem napisali przedstawiciele izby w komunikacie.

d1q6moq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q6moq