Trwa ładowanie...
d4m6oof

Tegoroczna majówka tańsza dla miłośników grilla

Za tegoroczny zestaw grillowy dla około 6 osób Polacy zapłacą przeciętnie około 104 zł. Będzie to o 0,8 proc. mniej niż przed rokiem, ale trzeba pamiętać, że w tym samym czasie średnie wynagrodzenie wzrosło o ponad 3 proc. - wynika z analiz Banku BGŻ BNP Paribas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tegoroczna majówka tańsza dla miłośników grilla
(WP.PL, Fot: Andrew Czap/Flickr)
d4m6oof

Bank przyjął, że w skład zestawu wchodzi po 1 kg: mięsa wieprzowego, kiełbasy wędzonej, mięsa drobiowego, warzyw oraz 3 litry napojów bezalkoholowych. Ponadto dwa bochenki chleba, 16 butelek piwa oraz dodatki takie jak musztarda i ketchup.

Konsumenci wydadzą mniej przede wszystkim na mięso. W marcu 2016 roku za surowe mięso wieprzowe płacili średnio o 3,9 proc. mniej niż przed rokiem, a za mięso drobiowe o 1,6 proc. mniej. Wyjątkiem jest wołowina, która kosztuje obecnie o 0,4 proc. więcej niż rok temu.

Tańsze o 0,9 proc. niż przed rokiem będą też wody mineralne, soki i napoje niegazowane. Dużo droższe będą natomiast warzywa. Przeciętnie, poziom ich cen w marcu był o 6,9 proc. wyższy niż przed rokiem. Stabilne są natomiast ceny pieczywa, które były zaledwie o 0,2 proc. wyższe od zeszłorocznych.

Ceny piwa, które kojarzy się z grillem, w marcu tego roku również spadły - o ok. 0,8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Jest to związane z jednej strony z konkurencją cenową producentów w segmencie piw tradycyjnych, z drugiej ze wzrostem popularności cydru i win.

d4m6oof

Podziel się opinią

Share
d4m6oof
d4m6oof