Trwa ładowanie...
d3bt7of

Templeton Emerging Markets Group popiera odwołanie prezesa Stock Spirits Group

Warszawa, 14.04.2016 (ISBnews) - Templeton Emerging Markets Group - spółka posiadająca w imieniu klientów swoich funduszy inwestycyjnych 4,2% udziałów w Stock Spirits Group plc - wyraziła poparcie dla odwołania Chrisa Heath ze stanowiska prezesa zarządu Stock Spirits Group, podano w komunikacie.

Share
d3bt7of

"Jako akcjonariusz spółki, głęboko wierzymy w dobre perspektywy rozwoju Stock Spirits Group, siłę jej marek oraz potencjał do generowania wartości dla inwestorów. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni znaczącym spadkiem udziałów spółki w polskim rynku, jak również brakiem odpowiedniej dyscypliny kosztowej w firmie. W pełni zgadzamy się z opinią Western Gate, która uważa, że Stock Spirits Group zyskałaby wiele na świeżym spojrzeniu rady dyrektorów" - czytamy w komunikacie.

Poparcie dotyczy także powołania renomowanej firmy rekrutacyjnej w celu znalezienia odpowiedniego kandydata do zastąpienia Chrisa Heath na stanowisku prezesa, powołania dwóch nowych dyrektorów niewykonawczych do rady dyrektorów oraz dokonania przez radę dyrektorów przeglądu strategii fuzji i przejęć.

"Dlatego też wyrażamy swoje pełne poparcie co do zasadności wszystkich wyżej opisanych propozycji, które w naszej opinii, leżą w długoterminowym interesie wszystkich akcjonariuszy spółki" - czytamy także.

d3bt7of

W ub. tygodniu Western Gate Private Investments Limited (Western Gate) - największy indywidualny akcjonariusz Stock Spirits Group plc - przedstawił propozycje uchwał dotyczących odwołania Chris'a Heath z funkcji dyrektora generalnego (CEO) Stock Spirits oraz zatrudnienia renomowanej firmy specjalizującej się w wyszukiwaniu kadry zarządzającej w celu znalezienia odpowiedniego następcy.

Western Gate jest największym indywidualnym udziałowcem Grupy Stock Spirits, posiadającym 9,7% udziału w kapitale zakładowym spółki. Jest inwestorem długoterminowym z 10-letnim horyzontem inwestycyjnym i zarządza majątkiem rodzinnym Luisa Amarala. Jak wówczas podkreślano. inwestycja w akcje Stock Spirits to prywatna inwestycja Luisa Amarala i w żaden sposób nie jest powiązana z Grupą Eurocash, której Luis Amaral jest prezesem i głównym udziałowcem.

Stock Spirits Group jest producentem wódek czystych i gatunkowych oraz likierów w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa prowadzi główną działalność na terenie Polski, Czech, Słowacji, Włoch, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny. Ponadto eksportuje swoje produkty do ponad 40 innych krajów na całym świecie. W Polsce produkuje i sprzedaje m.in. takie marki wódek jak Czysta de Lux, Lubelska czy Żołądkowa Gorzka. Od 2013 r. spółka jest notowana na London Stock Exchange (LSE).

d3bt7of

Podziel się opinią

Share
d3bt7of
d3bt7of