Trwa ładowanie...

Termomodernizacja. Dotacje dla kolejnych samorządów

Termomodernizacja. Aż osiem różnych instytucji w woj. lubelskim otrzymało unijne dofinansowanie dot. inwestycji związanych z termomodernizacją 12 budynków. Inwestycja warta jest blisko 19,8 mln zł, z czego ponad 12,5 mln zł stanowią dotacje.

Termomodernizacja. Dotacje dla kolejnych samorządówŹródło: Shutterstock.com, fot: shutterstock.com
d1rdose
d1rdose

Termomodernizacja. Dotacje dla kolejnych samorządów

Termomodernizacja obejmie siedem samorządów gminnych oraz jeden szpital. Łączna wartość prowadzonych przez nie inwestycji termomodernizacyjnych wynosi blisko 19,8 mln zł (12,5 mln zł to dotacje).

Oglądaj: 30 lat reform Balcerowicza. "Nie ma kraju, który dał radę tak jak Polska"

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej (finansowanego z RPO na lata 2014-2020) dotacje objął w sumie aż 257 instytucji, w większości samorządy gminne.

Sama termomodernizacja dot. projektów o łącznej wartości sięgającej 774 mln zł. Chodzi o termomodernizację blisko 600 różnych budynków. Inwestycja zakłada montaż 218 urządzeń grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz 238 instalacji fotowoltaicznych.

d1rdose

Termomodernizacja. Dotacje dla kolejnych samorządów

Przypomnijmy, że w 2020 roku termomodernizacja po raz pierwszy da podatnikom możliwość odliczenia w PIT (do 53 tys. zł) wydatków na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z termomodernizacją budynku.

Co istotne, podatnik, który czerpie korzyści z tytułu ulgi termomodernizacyjnej nie ma obowiązku przeprowadzenia audytu energetycznego. Jednocześnie wydatki, które odlicza, muszą być jednak potwierdzone fakturami wystawionymi przez firmę, która nie jest zwolniona z podatku VAT.

d1rdose
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rdose