ycipk-757csr
ycipk-757csr

Tesco Polska otworzyło trzecie centrum dystrybucji w Polsce - w Komornikach

Warszawa, 04.11.2016 (ISBnews) - Tesco Polska otworzyło dzisiaj, wybudowane przez Segro, nowe centrum dystrybucji w parku logistycznym w Komornikach pod Poznaniem, poinformowała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-757csr

Magazyn odpowiada za dostawy ponad 12 tys. produktów spożywczych tzw. suchej żywności (czyli takiej, która nie wymaga przechowywania i transportu w obniżonych temperaturach) do 119 sklepów zlokalizowanych w zachodniej i północnej Polsce.

Powierzchnia magazynowa i biurowa zajmuje 30 800 m2, centrum wybudowano na działce o powierzchni 10 ha.

"Każdego dnia do nowego magazynu Tesco przyjeżdżać będzie 95 ciężarówek z produktami od dostawców, zaś średnio co 20 minut magazyn opuści transport z dostawą do sklepów w regionie. Dzięki nowemu centrum liczba kilometrów pokonywanych przez samochody dostawcze Tesco zmniejszy się o 12,9%, co pozwoli obniżyć emisję dwutlenku węgla o 6,7%" - czytamy w komunikacie.

ycipk-757csr

"Sprawna sieć dystrybucji to dla naszych klientów gwarancja ciągłego dostępu do szerokiej gamy produktów w naszych super- i hipermarketach. Zaś sama inwestycja w nowy magazyn centralny jest dowodem na to, iż w Polsce chcemy się stale rozwijać i wzmacniać naszą ofert" - powiedział dyrektor zarządzający Tesco Polska Adam Manikowski, cytowany w komunikacie.

Zatrudnienie w nowym centrum znajdzie 400 osób. Docelowo na jednej zmianie będzie pracować 165 pracowników, na kilkunastu różnych stanowiskach od magazynierów po specjalistów ds. HR czy logistyki. Dodatkowo, Centrum Dystrybucyjne Tesco wspierane jest przez 12 zewnętrznych firm, jak np. serwis sprzątający, agencje ochrony i inne, podano także w materiale.

Centrum w Komornikach to trzeci magazyn Tesco w Polsce, pozostałe dwa działają w Teresinie i Gliwicach. Łącznie powierzchnia magazynowa Tesco w Polsce wynosi obecnie ponad 146 800 m2.

(ISBnews)

ycipk-757csr
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-757csr

ycipk-757csr
ycipk-757csr