ycipk-e3u8a6
Gospodarka

Tesco szuka oszczędności. Sieć sprzeda jedną ze swoich firm?

Tesco wciąż ma duże kłopoty finansowe. Brytyjska sieć chce sprzedać swoją spółkę Dunnhumby – odpowiedzialną za wprowadzenie systemu ClubCard i przechowywanie danych klientów, za cenę dwóch mld funtów. Cena okazała się zbyt wysoka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesco szuka oszczędności. Sieć sprzeda jedną ze swoich firm?
(Fot: Burrows/wikimedia (CC BY 3.0))
ycipk-e3u8a6

Tesco wciąż ma duże kłopoty finansowe. Brytyjska sieć chce sprzedać swoją spółkę Dunnhumby – odpowiedzialną za wprowadzenie systemu ClubCard i przechowywanie danych klientów - za cenę 2 mld funtów. Proponowana przez Tesco cena okazała się jednak zbyt wysoka.

Tesco liczy jednak na sprzedaż i dalej prowadzi rozmowy z głównym zainteresowanym, WPP – informują brytyjskie media. To właśnie WPP wydaje się najbardziej prawdopodobnym nabywcą Dunnhumby. Porozumienie stanęło jednak w miejscu, gdyż oferta Tesco jest za wysoka, a potencjalny nabywca martwi się, że firma Dunnhumby jest powiązana umową z Tesco aż do 2020 roku.

*Co z firmą w Polsce? *

ycipk-e3u8a6

Brytyjska prasa poinformowała także o potencjalnej sprzedaży aktywów Tesco w krajach Europy Wschodniej - Polsce, Czechach i Słowacji, gdzie Brytyjczycy mają prowadzić rozmowy w sprawie przejęć. Na sprzedaży sklepów w Europie Wschodniej Tesco może zarobić nawet 3 mld funtów.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-e3u8a6

ycipk-e3u8a6
ycipk-e3u8a6