Trwa ładowanie...
zakupy

Tesco znika z Polski. Sklepy Netto przejmą jej placówki

Sieć Netto przejmie wszystkie sklepy Tesco w Polsce (301 placówek). Koszt przedsięwzięcia ma wynieść blisko 900 mln złotych. Tym samym w ciągu najbliższych 18 miesięcy od przejęcia szyld Tesco zniknie z Polski i zostanie zastąpiony sklepami Netto.

Share
Tesco znika z Polski. Sklepy Netto przejmą jej placówki
d458um5

Tesco znika z Polski. Sklepy Netto przejmą jej placówki

Jak informuje Tesco, biznes sieci na terenie w Polski zostanie sprzedany firmie Salling Group A/S (właściciel sieci Netto, duńska grupa detaliczna). Mowa o 301 sklepach, dwóch centrach dystrybucji i głównej siedzibie sieci. Ponadto w ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

Czytaj także: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/netto-przejmuje-tesco-polska-6522724721813121a.html" target="_blank">Netto przejmuje Tesco Polska</a>

Właściciel sieci Netto szacuje, że samo przekształcenie placówek Tesco w Netto nastąpi w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji, która jest spodziewana w IV kwartale tego roku. Tym samym sieć Tesco nadal będzie funkcjonowała pod starym szyldem.

Tesco znika z Polski. Sklepy Netto przejmą jej placówki

Według szacunków Tesco całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln zł (równowartość 181 mln funtów), a łączne wpływy netto mają wynieść około 819 mln zł.

d458um5

Czytaj też: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/oplata-za-wywoz-smieci-prosty-sposob-na-obnizke-6522698831496833a.html" target="_blank">Opłata za wywóz śmieci. Prosty sposób na obniżkę</a>

Sieć Netto planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0. Mowa o poszerzeniu asortymentu, zmiany wystroju nawiązującego do estetyki skandynawskiej. Transakcja musi zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez urzędy regulacyjne. Jej sfinalizowanie spodziewane jest w czwartym kwartale 2020 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d458um5

Podziel się opinią

Share
d458um5
d458um5