Trwa ładowanie...
df1sc5f

Testy kolejnego odwiertu na Ukrainie wskazują na obecność ropy i gazu - Serinus Energy

31.07. Warszawa (PAP) - Testy przeprowadzone przez Serinus Energy (dawny KOV) kolejnego odwiertu na ukraińskiej koncesji Północne Makiejewskoje wskazały na obecność gazu i, po raz...

Share
df1sc5f

31.07. Warszawa (PAP) - Testy przeprowadzone przez Serinus Energy (dawny KOV) kolejnego odwiertu na ukraińskiej koncesji Północne Makiejewskoje wskazały na obecność gazu i, po raz pierwszy, ropy - poinformowała spółka w komunikacie.

"Analiza próbek pobranych z NM-3 wskazała na obecność ropy - po raz pierwszy na Ukrainie. Odkrycia dokonano w głębszych formacjach, do tej pory nieeksploatowanych przez spółkę. Dla Serinus Energy oznacza to kolejną szansę na znaczące zwiększenie potencjału ukraińskich aktywów" - podano w raporcie.

NM-3 to trzeci odwiert realizowany przez Serinus na terenie koncesji poszukiwawczej Północne Makiejewskoje na Ukrainie.

df1sc5f

"Analiza rejestrów i danych uzyskanych podczas wierceń pozwoliła zidentyfikować 30 m grubości piaskowiec potencjalnie bogaty w ropę. Podczas testów spółka uzyskała 0,5 m sześc. ropy o gęstości 37 stopni według skali API (American Petroleum Institute) oraz niewielkie ilości gazu. Próbki płynów zostały pobrane do badań laboratoryjnych, a odwiert został orurowany, aby umożliwić dalsze badania" - poinformował Serinus.

Do pełnej oceny perspektywiczności złoża konieczne są jednak dalsze analizy próbek.

"Wstępne wyniki testów wskazują, że z odwiertu NM-3 możliwe będzie komercyjne wydobycie, najprawdopodobniej po zastosowaniu technik stymulacji złoża. Co równie ważne, nowe dane pochodzą z rezerwuaru położonego w niższych formacjach, które do tej pory nie były przez nas eksploatowane, jest więc bardzo prawdopodobne, że zyskaliśmy właśnie zupełnie nowe możliwości poszukiwań" - powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej Serinus Energy. (PAP)

morb/ osz/

df1sc5f

Podziel się opinią

Share
df1sc5f
df1sc5f