Trwa ładowanie...
d3x7fe5

TFI PZU liczy na dalszy wzrost udziału długu korporacyjnego w portfelu inwestycyjnym

07.11. Warszawa (PAP) - TFI PZU liczy na dalszy wzrost udziału długu korporacyjnego w portfelu inwestycyjnym i podtrzymuje, że chce być pod koniec 2012 roku największym...
Share
d3x7fe5

07.11. Warszawa (PAP) - TFI PZU liczy na dalszy wzrost udziału długu korporacyjnego w portfelu inwestycyjnym i podtrzymuje, że chce być pod koniec 2012 roku największym towarzystwem na rynku pod względem wielkości aktywów - poinformował Ryszard Trepczyński, członek zarządu PZU odpowiedzialny za obszar inwestycji.

"W lipcu 2011 roku mieliśmy 12 miejsce na rynku. W lutym nasze aspiracje sięgały bycia największym TFI w Polsce. Nie udało nam się tego osiągnąć, wydaje nam się, że na koniec października jesteśmy na drugim miejscem. Rok się jeszcze nie skończył i mam nadzieję, że dowieziemy to, co mówiłem wcześniej" - powiedział Trepczyński.

Na koniec października aktywa zgromadzone w funduszach inwestycyjnych TFI PZU wyniosły 11,282 mld zł, czyli w ciągu 9 miesięcy wzrosły o ponad 190 proc., podczas gdy rynek wzrósł w tym okresie o 16 proc.

d3x7fe5

Trepczyński poinformował, że PZU zmienia strukturę portfela inwestycyjnego i zgodnie z zapowiedziami rośnie w nim udział obligacji korporacyjnych.

"Przyjęliśmy w strategii wzrost do 15-25 proc. w skali trzech lat, a teraz zbliżamy się do poziomu 10 proc." - powiedział Trepczyński.

"Portfel w papierach korporacyjnych przekroczył 3 mld zł, a nasze aspiracje sięgają więcej. Pracujemy nad kolejnymi inwestycjami. Potrojenie portfela w ciągu dwóch lat jest możliwe, jednak zależy to od rynku" - dodał.

Jego zdaniem jednym z największych emitentów obligacji korporacyjnych będzie sektor energetyczny.

"Wyobrażamy sobie, że firmy energetyczne będą miały duży udział w naszym portfelu" - powiedział Trepczyński. (PAP)

seb/ bas/ ana/

d3x7fe5

Podziel się opinią

Share
d3x7fe5
d3x7fe5