Trwa ładowanie...
d4b6o4d

Theo Albrecht Jr

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Brema

d4b6o4d

Theo Albrech Jr. niemiecki biznesmen. Syn miliardera Theo Albrechta, współzałożyciela sieci supermarketów Aldi.

Życiorys

Theo Albtech Jr. urodził się w 1950 roku w Bremie. Jego ojciec Theodor Paul Albrecht był jednym z właścicieli niemieckiego Aldi Nord i amerykańskiej sieci dyskontów Trader's Joe, którą współtworzył wraz z bratem Karlem Albrechtem. Theo Albrecht Jr. po śmierci ojca w 2010 roku odziedziczył w spadku jego majątek, który rozrósł się z utworzonego w 1913 roku sklepu spożywczego.

Właścicielami pierwszego sklepu byli rodzice Theo Albrechta. Obecnie ich rodzinna firma działa w wielu krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych i Australii. Theo Albrecht Jr. pracuje w koncernie, lecz nie należy do kierownictwa. Nazwa firmy pochodzi od skrótu nazwiska Albrecht i Diskont. Aldi znajduje się w pierwszej dziesiątce największych na świecie koncernów spożywczych. W Europie zatrudnia ponad 58 tysięcy pracowników i posiada prawie 5000 sklepów, 73 spółki regionalne i 74 centra logistyczne. Jak deklaruje firma udział marek własnych wynosi obecnie ok 93%. Roczne obroty szacuje się na 25 miliardów euro.

W 1961 roku firma została podzielona między ojca Theo Albrechta Jr. i jego brata. Aktualnie Aldi dzieli się na dwie grupy: Aldi Nord i Aldi Süd. Każda z nich działa na określonych obszarach Europy i Stanów Zjednoczonych. Firma Aldi w Polsce ma znacznie krótszą historię. Działalność w naszym kraju rozpoczęła w 2006 roku. Obecnie w Polsce zatrudnia ponad 1400 pracowników i liczy 118 sklepów.

Firma Aldi charakteryzuje się jednolitym i skromnym urządzeniem. Właścicieli cechuje wielka oszczędność. Aldi nie posiada rzecznika prasowego i nie udziela informacji handlowych. Spowodowane jest to planem jak największego ograniczenia kosztów. Theo Albrecht Jr. kontynuuje rodzinną tradycję nie zmieniając głównych założeń firmy. Rodzinne motto Albrechtów brzmi "Najlepsza jakość w korzystnej cenie".

Życie prywatne

W 1971 roku ojciec Theo Albrechta Jr. został porwany. Rodzina po 17 dniach zapłaciła okup w wysokości siedmiu milionów marek. Porywacze zostali w końcu schwytani, lecz udało się odzyskać jedynie połowę zapłaconego okupu. Theo od czasu porwania w obawie o swoje życie jeździł do pracy opancerzonym autem.

Cała rodzina Albrechtów chorobliwie strzeże swojej prywatności. Unikają spotkań publicznych i nie udzielają żadnych wywiadów. Do niedawna znalezienie aktualnych zdjęć Theo Albrechta Jr. i jego rodziny było niemożliwe. Ostatnie znane zdjęcie, na którym widnieli bracia Albrecht było zrobione przez dziennikarza Franza Rucha w 1987 roku. Theo żyje obecnie w Niemczech w mieście Mülheim i ma jedno dziecko.

Majątek

Majątek Theo Albrechta Jr. w marcu 2017 roku szacowany był na 18 miliardów dolarów. Na dorobek niemieckiego biznesmena składają się udziały firm Aldi Nord i Trader's Joe.

Miejsce na liście najbogatszych

Theo Albrech Jr. po śmierci ojca odziedziczył fortunę, która daje mu 44 miejsce w rankingu milionerów wg. magazynu Forbes.

d4b6o4d
d4b6o4d
d4b6o4d
d4b6o4d