Trwa ładowanie...
IAR
inflacja

To będzie bardzo konserwatywny budżet

Według informacji "Rzeczpospolitej" w przyszłorocznych założeniach budżetowych wzrost gospodarczy ma wynieść 0,5 procent, a średnioroczna inflacja 1,5 procent. Wcześniej zakładano, że wzrost PKB wyniesie od 0,5 do 1,3 procent, a inflacja - od 1,5 do 1,9 procent. Założenia do budżetu na 2010 rok rząd ma przyjąć w poniedziałek.
Share
To będzie bardzo konserwatywny budżet
Źródło: PAP
d3l0q8b

Według informacji "Rzeczpospolitej" w przyszłorocznych założeniach budżetowych wzrost gospodarczy ma wynieść 0,5 procent, a średnioroczna inflacja 1,5 procent.

Wcześniej zakładano, że wzrost PKB wyniesie od 0,5 do 1,3 procent, a inflacja - od 1,5 do 1,9 procent. Założenia do budżetu na 2010 rok rząd ma przyjąć w poniedziałek.

Według ekonomistów przyjęte założenia są konserwatywne i pesymistyczne, ale - jak podkreślają - lepiej przyjąć negatywny scenariusz i potem się miło rozczarować.

d3l0q8b

"Rzeczpospolita" zauważa, że od polskiego rządu bardziej optymistyczny jest rynek. Prognoza banku Merrill Lynch na przyszły rok wskazuje na 2-procentowy wzrost polskiej gospodarki. Inni ekonomiści mówi o wzroście 1,8-procentowym. Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że nasza gospodarka będzie rosła w przyszłym roku w tempie 1,3 procent, a Komisja Europejska przewiduje wzrost o 0,8 procent.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

d3l0q8b

Podziel się opinią

Share
d3l0q8b
d3l0q8b