Trwa ładowanie...
d4m6oof

To już ostatnie dni. Nie zapomnij o tym!

Podatnicy mają jeszcze dwa dni na rozliczenie się z fiskusem. Kto nie zdąży nie będzie miał szans skorzystać z ulg. Straci także możliwość przekazania jednego procenta na cele społeczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już ostatnie dni. Nie zapomnij o tym!
(Thinkstockphotos)
d4m6oof

A są to pieniądze, o których przeznaczeniu możemy zadecydować sami, i traktować je jak swoją inwestycję - podkreśla Izabela Dembicka ze stowarzyszenia Klon Jawor.

Jakub Wygnański, członek Rady Działalności Pożytku Publicznego także zaznacza, że jeden procent warto przeznaczyć na cel, który jest nam bliski. Jest z czego wybierać, bo organizacji jest prawie 8 tysięcy. Ich wykaz można znaleźć na stronie internetowej ministerstwa pracy i polityki społecznej oraz w portalu organizacji pozarządowych.

Jak podkreśla Jakub Wygnański - nasz jeden procent to nie filantropia ale świadome decydowanie o publicznych pieniądzach z budżetu.

DARMOWY PROGRAM DO ROZLICZENIA PIT

Możliwość odpisania jednego procenta podatku na cele publiczne pojawiła się 10 lat temu. W pierwszym roku skorzystało z niej 1,5 miliona Polaków, a w ubiegłym - już ponad 11 milionów.. W zeszłym roku przekazali oni organizacjom pożytku publicznego łącznie 457 milionów złotych. Termin rozliczeń z fiskusem mija o północy 30 kwietnia.

d4m6oof

Podziel się opinią

Share
d4m6oof
d4m6oof