Trwa ładowanie...

To koniec Żubra. Pekao będzie teraz bardziej włoski

Znika charakterystyczny żubr z logo banku Pekao SA. Jego włoski właściciel spółka Unicredit zdecydowała o ujednoliceniu marki. Zamiast sympatycznego zwierzęcia będzie teraz logo z przekrzywionym numerem jeden na tle czerwonej kropki. Zamiast Pekao SA ma funkcjonować nazwa Bank Pekao.

Share
To koniec Żubra. Pekao będzie teraz bardziej włoski
Źródło: Jan Kaliński / WP
d13qbrm

Wybór czasu rebrandingu nie jest przypadkowy. Bank jest jednym ze sponsorów UEFA Euro 2012, a nie ma lepszego terminu na reklamy niż mistrzostwa, kiedy przed telewizorami usiądą wszyscy Polacy.
- Na fali Euro 2012 otwieramy nowy rozdział naszej historii w nowych, biało-czerwonych barwach - mówi Luigi Lovaglio, prezes Banku Pekao.

Pomimo to drugi pod względem wielkości bank w Polsce może mieć przez zmianę problemy z identyfikacją. Dotychczas od PKO BP wyróżniał go żubr. Wiele osób używało nawet sformułowania, że "ma konto w żubrze'. Teraz największy polski ssak zostanie zastąpiony przez logo włoskiego właściciela - czerwoną kropkę z białą jedynką. Bank utrzymuje jednak, że nowe logo nie będzie dla nikogo powodem do pomyłki.

- Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych na szerokiej grupie klientów, nowe logo Pekao jest najbardziej lubiane spośród wszystkich obecnych w polskim sektorze bankowym, które zostały poddane badaniu. Nowe logo kojarzy się klientom z nowoczesnością i dynamizmem, a w połączeniu z nową wizualizacją oddziałów zwiększa chęć do nawiązania relacji z bankiem o 80 procent w badanej grupie - czytamy w komunikacie prasowym.

(fot. Katarzyna Izdebska / wp.pl)
Źródło: (fot. Katarzyna Izdebska / wp.pl)

Na rebranding Bank Pekao zamierza wydać do końca przyszłego roku 40 mln zł. Jeszcze w tym roku nowe logo ma się pojawić na 500 oddziałach. Pozostałe pół tysiąca placówek będzie zmieniać nazwę w 2013 roku.

d13qbrm

- Dodatkowe 10 mln złotych pochłonie kampania marketingowa związana z rebrandingiem. Częściowo są to koszty, które i tak byśmy wydali, promując się podczas Euro 2012 - mówi Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy Banku Pekao.

Bank Pekao jest drugim bankiem w Polsce z sumą bilansową bliską 140 mld zł. Należy do włoskiej grupy finansowej Unicredit. Oprócz Włoch ma także swoje banki w Niemczech, Austrii i krajach Europy Centralnej i Wschodniej (m.in.Bułgarii, Chorwacji, Rumunii czy Czechach) . Unicredit jest jednym z głównych sponsorów piłkarskiej Ligi Mistrzów organizowanej przez UEFA.

Nowe logo Banku Pekao Nowe logo Banku Pekao
Nowe logo Banku Pekao Źródło: Nowe logo Banku Pekao
d13qbrm

Podziel się opinią

Share
d13qbrm
d13qbrm