Trwa ładowanie...

To ostatnia niedziela (handlowa). W przyszłym roku będzie ich jeszcze mniej

W niedzielę, 20 grudnia sklepy będą otwarte. To ostatnia handlowa niedziela w tym roku. W sklepach obowiązuje ścisły rygor sanitarny i limit osób.

20 grudnia to ostatnia niedziela handlowa w tym roku.20 grudnia to ostatnia niedziela handlowa w tym roku.Źródło: pixabay.com, fot: pixabay.com
d3efrsb
d3efrsb

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, 20 grudnia przypada ostatnia handlowa niedziela w 2020 roku. W tym roku mieliśmy ich łącznie 8. W przyszłym będzie ich 7.

W związku z epidemią, w sklepach i galeriach handlowych obowiązuje limit osób – maksymalnie jeden klient na 15 metrów kwadratowych.

Jak powstaje złoto, srebro i miedź?

Ponadto we wszystkich placówkach jest wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

d3efrsb

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona będzie kwarantanna narodowa, to oznacza, że zamknięte będą m.in. galerie handlowe, oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli np. sklepów spożywczych, aptek i drogerii.

Za nami już dwie niedziele handlowe w grudniu tego roku. To jednak nie koniec. Zgodnie z przepisami sklepy i galerie handlowe otwarte będą również w niedzielę 20 grudnia. To trzecia w tym miesiącu niedziele handlowa i jednocześnie ostatnia w 2020 roku.

Przypominamy jednak, że w ostatnich tygodniach grudnia czeka nas sporo utrudnień związanych z zakazem handlu. 24 grudnia sklepy powinny zostać zamknięte do godziny 14, później obowiązują takie same przepisy, jak w każdą niedzielę niehandlową.

d3efrsb

Zakupów nie zrobimy również 25 i 26 grudnia. W tych dniach przypadają Święta Bożego Narodzenia, które zgodnie z prawem są dniami wolnymi od pracy objętymi zakazem handlu. Zakupów nie zrobimy również 27 grudnia, ponieważ zgodnie z harmonogramem jest to niedziela niehandlowa.

Ponieważ 20 grudnia to niedziela handlowa, to zakupy uda nam się zrobić we wszystkich sklepach. Otwarte będą zarówno małe sklepy osiedlowe, lokale w galeriach handlowych, jak i markety. Tego dnia obowiązują takie same przepisy jak w każdy inny dzień tygodnia.

A jak będzie wyglądał kalendarz niedziela handlowych w 2021 roku? Raczej nie dojdzie w nim do rewolucyjnych zmian. Na razie nie są przewidywane znaczące zmiany w przepisach. Wszystko wskazuje na to, że zakupy uda nam się zrobić w 7 niedziel handlowych:

  • 31 stycznia 2021 r.

  • 28 marca 2021 r.

  • 25 kwietnia 2021 r.

  • 27 czerwca 2021 r.

  • 29 sierpnia 2021 r.

  • 12 grudnia 2021 r.

  • 19 grudnia 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3efrsb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3efrsb