Trwa ładowanie...
d3jfaju

Tomasz Gawlik został ponownie wybrany na prezesa JSW

Warszawa, 09.05.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) powołała zarząd IX kadencji z Tomaszem Gawlikiem jako prezesem, podała spółka.
Share
d3jfaju

"Rada nadzorcza spółki podjęła uchwały o powołaniu z dniem odbycia tegorocznego zwyczajnego walnego zgromadzenia JSW, do składu zarządu zpółki IX kadencji następujących osób:

1. pana Tomasza Gawlika na stanowisko prezesa zarządu JSW;
2. pana Roberta Ostrowskiego na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomicznych;
3. pana Józefa Pawlinowa na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych;
4. pana Krzysztofa Mysiaka na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. handlu;
5. pana Artura Wojtkowa na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej" - czytamy w komunikacie.
Tego samego dnia RN zdecydowała o delegowaniu Ostrowskiego i Mysiaka do czasowego wykonywania czynności członków zarządu od 10 maja 2016 r. do dnia odbycia tegorocznego walnego zgromadzenia.

Gawlik został powołany na stanowisko prezesa JSW w grudniu ub.r. Ostrowski i Mysiak dołączyli do RN spółki w lutym br., po czym zostali delegowani do pełnienia funkcji członków zarządu. Pawlinów pełnił ostatnio funkcję pełnomocnika zarządu ds. technicznych.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

d3jfaju

Podziel się opinią

Share
d3jfaju
d3jfaju