Trwa ładowanie...
d3crzy9

Topmall zajmie się odbudową sklepu internetowego Merlin.pl

Warszawa, 30.11.2015 (ISBnews) - Topmall podpisał z Merlin.pl umowę handlową, która zakłada dzierżawę znaku towarowego oraz domeny internetowej Merlin.pl. Topmall chce "wyprowadzić markę Merlin.pl na prostą" oraz odbudowywać zaufanie klientów i dostawców, poinformował prezes Łukasz Szczepański. Według Szczepańskiego, odświeżony Merlin.pl pojawi się w ciągu kilku tygodni.

Share
d3crzy9

"Merlin.pl to marka, która ma wielki potencjał i wspaniałą historię. Jest powszechnie znana, zasługuje na to, aby jej działalność była kontynuowana i rozwijana w naszym kraju. Dlatego podjęliśmy się prowadzenia tego sklepu. Naszym zdaniem, przy dobrym zarządzaniu jesteśmy w stanie stać się rentowni w krótkim czasie" - powiedział Szczepański, cytowany w komunikacie.

Prezes spółki Czerwona Torebka - właściciela marki Merlin.pl - Maciej Szturemski przyznał, że jego firma prowadziła rozmowy na temat rewitalizacji serwisu z różnymi podmiotami, ale tylko Topmall był w stanie spełnić wszystkie warunki umowy.

"Inni oferenci nie dawali gwarancji, że projekt znów będzie działał bez problemów w czasie krótszym niż pół roku. Tylko Topmall zaoferował odpowiednią infrastrukturę i narzędzia oraz przede wszystkim kompetencje, które dają szanse na powrót do osiągania zysków przez Merlin.pl w szybkim czasie" - powiedział Szturemski.

d3crzy9

Wraz procesem integracji informatycznej spółka podpisuje umowę outsourcingową z globalnym dostawcą usług logistycznych i magazynowych. Topmall będzie również prowadzić rozmowy z dostawcami produktów tak, aby zapewnić klientom możliwie najszerszą ofertę produktową, podano również.

Topmall to polska firma z międzynarodowymi inwestorami działająca na rynku e-commerce. Skupia się głównie na rynkach wschodnich, zwłaszcza Ukrainie. Od 2012 r. prowadzi tam jeden z większych sklepów internetowych Topmall.ua. Od tego czasu tworzy i rozwija platformę softwarową, która przeznaczona jest do prowadzenia sklepów internetowych i marketplace'ów. Spółka w ramach swojej działalności zajmuje się też tzw. cross-border'em, czyli dostarczaniem ponad granicami produktów w modelu B2C.

(ISBnews)

d3crzy9

Podziel się opinią

Share
d3crzy9
d3crzy9