Trwa ładowanie...

Totalizator Sportowy chce mieć własne salony z automatami. Powstaną m.in. w Warszawie

Totalizator Sportowy będzie otwierał salony gier z automatami. Zagramy tam całkiem legalnie. Projekt, zapowiadany przed firmę już w marcu, na razie się opóźnia. Totalizator na razie zdradza, że salonów będzie "prawdopodobnie 50". Hazardowi będziemy mogli oddawać się na pewno w Warszawie, reszta lokalizacji jest jeszcze nieznana.

Totalizator Sportowy chce mieć własne salony z automatami. Powstaną m.in. w WarszawieŹródło: Shutterstock.com, fot: charles taylor
d40os7o
d40os7o

- W połowie listopada Totalizator Sportowy poinformuje o planach dotyczących uruchomienia salonów gier na automatach - powiedział w poniedziałek prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik. Państwowy monopolista jeszcze ich nie uruchomił.

Hazard opłacalny dla państwa. Wszystko dzięki nowemu prawu

W marcu 2017 r. ówczesny p.o. prezesa spółki Radosław Śmigulski informował, że Totalizator Sportowy planuje uruchomić w tym roku 50 punktów z automatami o niskich wygranych. Pierwsze automaty miały się pojawić na początku czwartego kwartału 2017 r.

Salony gier będą, ale nie wiadomo ile. Na pewno w Warszawie

- W połowie listopada będziemy mogli już komunikować, jak to w tym roku będzie wyglądać, jaki jest plan na przyszły rok - powiedział Olgierd Cieślik.
Dodał, że "do końca miesiąca będziemy mieli jasność co do wolumenu, który w tym roku uda nam się uruchomić". Jego zdaniem "do końca roku prawdopodobnie będzie to 50".

d40os7o

Pytany o lokalizację tych punktów, Cieślik odpowiedział, że "na razie w dużych miastach". Nie chciał jednak zdradzić, o jakie miejsca chodzi. Potwierdził tylko Warszawę.

Obiecują salony gier od marca

W marcu Totalizator Sportowy informował, że w związku z nowelizacją ustawy o grach hazardowych firmy Exatel, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych oraz Wojskowe Zakłady Łączności będą odpowiedzialne za przygotowanie i dostarczenie automatów do wybranych punktów.

1 kwietnia weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych, którą pod koniec ubiegłego roku podpisał prezydent Andrzej Duda (niektóre przepisy, m.in. dotyczące blokowania dostępu do stron internetowych, weszły w życie 1 lipca 2017 r.).

Nowela gruntownie zmieniła ustawę z 2009 roku oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Zgodnie z ustawą m.in. automatami do gier zarządza Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który jest spółką Skarbu Państwa.

d40os7o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40os7o