Trwa ładowanie...
d4ir74b

Toyota Bank

Najnowsze informacje
toyotabank.pl
Źródło: toyotabank.pl

Toyota Bank to należący do niemieckiej spółki bank samochodowy działający na terenie Polski.

Historia

Toyota Bank Polska S. A. pojawił się w Polsce w 2000 roku jako instytucja finansowa reprezentująca niemiecką spółkę Toyota Kreditbank GmbH.

Toyota Bank Polska S. A. (TBP) prowadzi działalność na polskim rynku od 2000 roku. Właścicielem TBP jest niemiecka spółka Toyota Kreditbank GmbH z siedzibą w Kolonii. Po dwóch latach bank uruchomił spółkę Toyota Leasing Polska odpowiadającą za operacje związane z zakupem wspieranych marek samochodowych.

Od 2007 roku Toyota Bank pozwala na korzystanie z bankowości elektronicznej, a w 2008 roku jako pierwszy wprowadził na polski rynek ofertę kont hybrydowych łączących konto oszczędnościowe z rozliczeniowym.

Działalność

Toyota Bank Polska obsługuje klientów biznesowych oraz indywidualnych, w ofercie znajdują się zarówno konta oszczędnościowe i osobiste czy karty, jak i lokaty, ubezpieczenia, kredyty samochodowe i serwisy. Wśród udogodnień obsługi bankowości Toyota Bank pozwala na korzystanie z bankowości elektronicznej i mobilnej.

W ramach oferty leasingowej spółka oferuje zakup nowych i używanych samochodów Toyota oraz Lexus, a także najmu długoterminowego.

Struktura

Toyota Bank Polska należy do marki Toyota Financial Services Corporation (TFSC) działającej w ponad 30 krajach na całym świecie (w Europie, USA, Japonii, Nowej Zelandii, Australii czy Rosji). Sieć biznesowa opracowana przez TFSC obejmuje 90 proc. globalnego rynku sprzedaży samochodów Toyota.

Do Toyota Bank Polska S.A. należy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Toyota Leasing Polska, która obsługuje obszar biznesowy związany z leasingiem.

W Warszawie przy ul. Postępu 18 znajduje się główna siedziba Toyota Banku.

Kierownictwo

Na początku października 2017 roku nowym prezesem Toyota Banku został Bogdan Grzybowski. W zarządzie zasiadają również Małgorzata Wachowska, Artur Zdziebło oraz Ireneusz Wojciechowski. Przewodniczącym rady nadzorczej jest Ivo Ljubica.

Finanse

Kapitał zakładowy Toyota Banku wynosi ok. 114,4 mln zł, wszystkie akcje spółki należą do spółki Toyota Kreditbank GmbH.

d4ir74b

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ir74b
d4ir74b
d4ir74b
d4ir74b