Trwa ładowanie...
d2wch0d

TP po 2 latach nie spodziewa się przekroczenia 1 mln klientów usług tv przez satelitę

29.10.Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska, która w tym
tygodniu rozpoczęła świadczenie usług telewizyjnych w oparciu o
technologię satelitarną, nie spodziewa się...

Share
d2wch0d

29.10.Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska, która w tym tygodniu rozpoczęła świadczenie usług telewizyjnych w oparciu o technologię satelitarną, nie spodziewa się przekroczenia 1 mln klientów tej usługi w ciągu dwóch lat.

"France Telecom po dwóch latach od uruchomienia tego typu usługi miał około 1,5 mln klientów przy 60 mln populacji.(...) W naszym przypadku przekroczenie 1 mln byłoby hurra optymistyczne" - powiedział dziennikarzom Witucki.

Spółka podała we wtorek, że dzięki satelicie zwiększył się zasięg cyfrowej telewizji, a grupa potencjalnych klientów wzrosła do ponad 9 mln gospodarstw domowych.

d2wch0d

W 2009 roku TP planuje uruchomić wideo na życzenie dla użytkowników telewizji w technologii satelitarnej. Obecnie mają do niej dostęp tylko użytkownicy telewizji IPTV.

Do tej pory telewizja cyfrowa była oferowana klientom telekomu w ramach multipakietu tp, który wprowadzony był pod koniec 2006 roku. Produkt był dostępny w 42 największych miastach. Na koniec trzeciego kwartału 2008 r. korzystało z niego 57.000 klientów.(PAP)

epo/ osz/

d2wch0d

Podziel się opinią

Share
d2wch0d
d2wch0d