Trwa ładowanie...
d1i015w

TP pod koniec IX lub na początku X zdecyduje, czy będzie sprzedawać Emitela

09.09. Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska, która przygotowuje obecnie wycenę Emitela, pod koniec września lub na początku października zdecyduje, czy wystawi tę firmę na...

Share
d1i015w

09.09. Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska, która przygotowuje obecnie wycenę Emitela, pod koniec września lub na początku października zdecyduje, czy wystawi tę firmę na sprzedaż - poinformował PAP Maciej Witucki, prezes telekomu.

"Jesteśmy w trakcie wewnętrznego due diligence. Badamy, ile ta spółka może być warta, za ile możemy ją sprzedać i czy nam się to opłaca. Spodziewam się, że do końca września lub na początku października będziemy już mieli decyzje, czy ruszymy z tą operacja, czy też nie" - powiedział Witucki.

Wcześniej prezes informował, że do sprzedaży Emitela może dojść w pierwszej połowie 2011 roku.

d1i015w

Emitel jest operatorem naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce.

Należąca od grupy TP spółka poinformowała w środę o uzgodnieniu z Polsatem, TVN, TV4 i TV Puls szczegółów umowy dotyczącej powierzenia spółce funkcji operatora drugiego multipleksu. Umowa, której wartości nie podano, ma zostać podpisana po spełnieniu wszystkich wymogów formalno-prawnych.

Pod koniec kwietnia Emitel podpisał podobną umowę z Telewizją Polską. Na jej podstawie za 615,6 mln zł będzie operatorem technicznym trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) w ciągu najbliższych 10 lat. (PAP)

pr/ epo/ asa/

d1i015w

Podziel się opinią

Share
d1i015w
d1i015w