Trwa ładowanie...
d1s4jmg

TP SA zaproponuje 1,5 zł dywidendy na akcję, możliwa decyzja o dodatkowych środkach (opis2)

26.2.Warszawa (PAP) - TP SA zaproponuje akcjonariuszom wypłatę 1,5
zł dywidendy na akcję, a w połowie 2009 roku możliwa jest decyzja
o dystrybucji dodatkowych środków -...

Share
d1s4jmg

26.2.Warszawa (PAP) - TP SA zaproponuje akcjonariuszom wypłatę 1,5 zł dywidendy na akcję, a w połowie 2009 roku możliwa jest decyzja o dystrybucji dodatkowych środków - poinformowała spółka w komunikacie.

"Uwzględniając wyniki za 2008 rok oraz poziom niepewności, co do perspektyw dalszego rozwoju gospodarczego, Zarząd będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy zatwierdzenie dystrybucji środków pieniężnych w wysokości 2.003 mln zł, tj. 1,50 zł na jedną akcję, w formie dywidendy zwykłej - podała TP SA.

Ponadto, Zarząd rozważa dystrybucję dodatkowych środków pieniężnych, w efekcie której całkowite wynagrodzenie akcjonariuszy na jedną akcję osiągnęłoby poziom z roku 2008.

d1s4jmg

"Dodatkowe wynagrodzenie mogłoby być przekazane akcjonariuszom poprzez skup akcji własnych lub wypłatę zaliczki na poczet dywidendy. Ewentualna propozycja w tej sprawie zostanie przedstawiona najpóźniej wraz z wynikami za pierwsze półrocze, przy czym ostateczna decyzja będzie uzależniona od tego, jak do chwili ogłaszania wyników będą rozwijać się rynek oraz działalność biznesowa Grupy TP" - napisano w komunikacie.

"Zaproponowana wysokość dywidendy zwykłej zapewnia atrakcyjny zwrot naszym akcjonariuszom, natomiast nie wykluczamy propozycji dodatkowego wynagrodzenia jeśli sytuacja gospodarcza wykaże odporność na kryzys i pozwoli na to nasza płynność. Grupa TP, zwiększając elastyczność, jest nadal zdecydowana realizować swoją średnioterminową strategię" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes spółki Maciej Witucki.

W 2008 roku spółka przeznaczyła na wypłatę dywidendy 2.053 mln zł, co dawało 1,5 zł na jedną akcję.

W 2008 roku TP SA przeznaczyła też 700 mln zł na buy-back.(PAP)

bas/ jtt/

d1s4jmg

Podziel się opinią

Share
d1s4jmg
d1s4jmg