Trwa ładowanie...
d3tl4hb

TP uzgodnił z UKE poziom inwestycji i stawek hurtowych

21.9.Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska uzgodniła już z Urzędem Komunikacji Elektronicznej poziom inwestycji infrastrukturalnych i stawek hurtowych, trwa teraz ustalanie...

Share
d3tl4hb

21.9.Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska uzgodniła już z Urzędem Komunikacji Elektronicznej poziom inwestycji infrastrukturalnych i stawek hurtowych, trwa teraz ustalanie aspektów prawnych - poinformował dziennikarzy prezes TP, Maciej Witucki.

"Tak, już się porozumieliśmy. Teraz skupiamy się na aspektach prawnych. Oczekuję, że w październiku negocjacje muszą się zakończyć" - powiedział w poniedziałek prezes Witucki.

Telekomunikacja Polska chce zainwestować dodatkowo do 3 mld zł w budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w zamian za trzyletnią stabilizację stawek hurtowych LLU, WLR i BSA.

d3tl4hb

Plany TP zakładają, że dzięki inwestycjom powstanie 440 tys. nowych linii telefonicznych, a 560 tys. zostanie przebudowanych, aby mogły świadczyć usługi szerokopasmowego internetu.

Prezes Witucki poinformował, że TP jest gotowa przedstawić wszelkie gwarancje wykonania porozumienia z UKE.

"Dostarczymy wszystkie gwarancje, jakie będą potrzebne. Porozumienie będzie zatwierdzone przez radę nadzorczą TP" - powiedział Witucki.

Prezes TP poinformował również, że nie ma obecnie planów fuzji TP z Centertelem, o czym ostatnio spekulowały media.

"Jeśli chodzi o Centertela, dzisiaj nie pracujemy nad takim planem. Jeśli za parę lat stawki regulacyjne będą ustabilizowane, to może podejmiemy ten temat" - powiedział. (PAP)

epo/ pr/ ana/

d3tl4hb

Podziel się opinią

Share
d3tl4hb
d3tl4hb