Trwa ładowanie...
dqib7hn

Trakcja dokonała odpisu w wysokości 37,43 mln zł, który wpłynie na wynik za 2014

Warszawa, 20.02.2015 (ISBnews) - Trakcja PRKiI dokonała odpisu aktualizującego wartość firmy w wysokości 37,43 mln zł. Odpis wpłynie na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego za rok 2014, podała spółka.

Share
dqib7hn

"Zarząd (...) informuje, że w dniu 20 lutego 2015 r. w wyniku przeprowadzonego testu na utratę wartości firmy (tzw. goodwill) przypisanej do ośrodka wypracowującego środki pieniężne, w którego skład wchodzą następujące spółki zależne: Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o., Dalba Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Białystok S.A., podjął decyzję o konieczności dokonania odpisu aktualizującego wartość tego aktywa w skonsolidowanym bilansie Grupy Trakcja w wysokości 37.431 tys. zł." - głosi komunikat.

Wartość ostateczna odpisu uzależniona jest od zakończenia audytu rocznego, zaznaczono.

"W ocenie zarządu spółki zaistniały przesłanki, które mogą wpłynąć na wartość firmy przypisanej do wyżej wymienionego ośrodka generującego przepływy pieniężne, w związku z tym zarząd emitenta przeprowadził test na utratę wartości firmy na dzień 31 grudnia 2014 roku" - czytamy dalej.

dqib7hn

Dokonany odpis aktualizujący wartość firmy wpłynie na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego za rok 2014, jak i na wartość sumy bilansowej prezentowanej w skonsolidowanym bilansie Grupy Trakcja na dzień 31 grudnia 2014 roku, podano również.

Wartość firmy prezentowana w skonsolidowanym bilansie Grupy Trakcja na dzień 30 września 2014 roku wynosiła 376.320 tys. zł.

Trakcja PRKiI (dawniej Trakcja) jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce.

(ISBnews)

dqib7hn

Podziel się opinią

Share
dqib7hn
dqib7hn