Trwa ładowanie...
d2wzgst

Trigon DM ocenia na 20% szansę, że JSW zastąpi Eneę w składzie WIG20

Warszawa, 21.11.2016 (ISBnews) - Prawdopodobieństwo, że akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zastąpią Eneę w składzie indeksu największych spółek WIG20 szacowane jest na 20%, oceniają analitycy Trigon Domu Maklerskiego.

Share
d2wzgst

"Oczekujemy z 20% prawdopodobieństwem, że JSW zastąpi Eneę. Taki scenariusz występuje tylko w przypadku wylosowania 18 listopada, więc bardziej realne jest pozostawienie składu indeksu bez zmian. Jeżeli jednak dojdzie do tej zmiany, to JSW wejdzie do WIG20 z wagą 2,7%, zastępując Eneę, która ma obecnie 1,2% udziału. Jeżeli do niej nie dojdzie podczas najbliższej rewizji, to JSW na 100% wejdzie do indeksu podczas rocznej rewizji w marcu 2017" - czytamy w raporcie.

Ponadto analitycy nie oczekują zmian w składzie indeksu WIG30.

"Będą miały jedynie miejsce dostosowania największych spółek do limitu 10%. W wyniku tego, spadnie waga PKN Orlen (o 112bps), natomiast wzrośnie udział Pekao (o 48bps). Jeżeli obecna struktura rankingu utrzyma się do rocznej rewizji w marcu'17, to do indeksu wejdzie Kruk, zastępując Bogdankę" - czytamy w raporcie.

Zmian nie należy - zdaniem analityków - oczekiwać również w indeksie WIG40.

"Jeżeli obecna struktura rankingu utrzyma się do rocznej rewizji w marcu 2017, to z indeksu wypadnie Polnord, a jego miejsce zajmie Mabion" - czytamy w raporcie.

GPW powinna opublikować zmiany na najbliższą rewizję warszawskich indeksów 1 grudnia 2016. Grudniowa rewizja indeksów będzie miała miejsce na zamknięciu sesji w dniu 16 grudnia 2016.
(ISBnews)

d2wzgst

Podziel się opinią

Share
d2wzgst
d2wzgst