Trwa ładowanie...
d40m5oj

Trigon DM rekomenduje "akumuluj" Comp, cena docelowa 69,3 zł

13.01. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy Trigon DM, w raporcie z 9 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Compu od zalecenia "akumuluj" i wyznaczyli cenę docelową akcji...

Share
d40m5oj

13.01. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy Trigon DM, w raporcie z 9 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Compu od zalecenia "akumuluj" i wyznaczyli cenę docelową akcji spółki na 69,3 zł.

Raport został przygotowany przy kursie 62,4 zł.

"Pozycja lidera na rynku kas fiskalnych w Polsce (z ponad 50 proc. udziałem) umożliwia spółce uzyskiwanie stabilnych, powtarzalnych wyników w segmencie fiskalnym. Segment bezpieczeństwa, po przeprowadzonej w ostatnim czasie restrukturyzacji, jest co prawda naszym zdaniem mniej przewidywalny, ale również powinien pozytywnie kontrybuować do wyników w kolejnych latach. Brak fiskalizacji nowych grup podatników w 2014 roku, a tym samym przychodów z tego tytułu powinien być częściowo zapełniony przez sprzedaż eksportową kas fiskalnych na rynek węgierski, jednakże na poziomie zysku operacyjnego wyniki spółki mogą być gorsze w ujęciu r/r" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków w perspektywie kolejnych lat dynamiki wyników Comp w ujęciu rdr nie powinny być raczej zbyt imponujące, a szanse na ewentualny bardziej dynamiczny wzrost mogą być w potencjalnych fiskalizacjach nowych grup podatników i/lub sprzedaży eksportowej kas fiskalnych.

Trigon DM szacuje, że 2013 rok był dla spółki rekordowy pod względem wyników. Spodziewa się, że przychody sięgną 517,3 mln zł (wzrost o 32 proc. rdr), a EBIT oraz zysk netto odpowiednio 51,6 mln zł i 32 mln zł.

Analitycy prognozują, że w tym roku Comp wypracuje 29 mln zł zysku netto i 45,6 mln zł zysku EBIT przy 524,4 mln zł przychodów.(PAP)

pel/ jtt/

d40m5oj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40m5oj
d40m5oj