Trwa ładowanie...
df5t4dt

Truskawki z Polski? Rolnicy ostrzegają: to podróby

Rolnicy ostrzegają przed oszustami, którzy robią interes na truskawkach. Susza powoduje, że polski owoc jest drogi, dlatego są tacy, którzy ściągają tanie truskawki z zagranicy i sprzedają jako polskie z ogromną przebitką. Jednak truskawki to nie wszystko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zagraniczne truskawki sprzedawane jako polskie. Nie daj się nabrać
Zagraniczne truskawki sprzedawane jako polskie. Nie daj się nabrać (ONS.pl)
df5t4dt

Spekulanci zwietrzyli łatwy zarobek na truskawkach, a na ich korzyść grają susza i ostatnie przymrozki, przez które ceny polskich truskawek poszły mocno w górę. Jak czytamy w "Fakcie", sprowadzają więc tańsze truskawki z zagranicy i sprzedają jako krajowe, po zawyżonych cenach.

Czytaj też: Kierowcy, tankujcie póki tanio! Paliwo będzie drożeć

Pogoda i zmiany klimatu nie sprzyjają uprawie truskawek. Sezon na ten owoc się zaczyna, a ceny są zawrotne. Za kilogram polskich truskawek trzeba zapłacić 18-22 zł. Importowane z Włoch można kupić za 15 zł. - Już słyszymy o przypadkach, kiedy sprzedają truskawki z zagranicy drożej jako polskie - mówi "Faktowi" Łukasz Sosnowski, rolnik spod Góry Kalwarii.

df5t4dt

Tego samego zdania są sprzedawcy. Mówią, że importowane w dużych ilościach owoce m.in. z Hiszpanii czy Włoch są przesypywane z plastikowych pojemników do tradycyjnych kobiałek.

Czytaj także: Podpiwek kujawski wpisany na unijną listę. Będzie chroniony

Nieuczciwi handlarze zarabiają także na młodych warzywach, np. ogórkach, które są masowo sprowadzane z Białorusi i Rumunii. Obowiązek oznaczania kraju pochodzenia nic nie daje. Rolnicy ostrzegają, by uważać także na młode ziemniaki - szansa, że rzeczywiście są polskie jest niewielka.

Obejrzyj: Praca za granicą. "Wschodnie Niemcy są uzależnione od Polaków"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df5t4dt

Podziel się opinią

Share
df5t4dt
df5t4dt