Trwa ładowanie...
mi
28-12-2010 21:55

Trwają rozmowy z zarządami spółek kolejowych

Do końca tygodnia wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej Andrzej Massel przedstawi wnioski ze swych rozmów z prezesami i zarządami spółek kolejowych - poinformował we wtorek minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Share
Trwają rozmowy z zarządami spółek kolejowychŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dwz0x3a

- To będą wnioski organizacyjne, będą także prawdopodobnie wnioski personalne - powiedział Grabarczyk w Superstacji.

Ich celem nie jest działanie dla zaspokojenia oczekiwań; to jest działanie dla dobra klientów, bo spółki muszą usprawnić komunikację między sobą, by do pasażerów docierała wiarygodna informacja, żeby usługa, jaką świadczy kolej, była dobrej jakości - mówił minister infrastruktury.

Massel objął stanowisko wiceministra infrastruktury we wtorek. Zastąpił Juliusza Engelhardta, który został niedawno odwołany w konsekwencji bałaganu, jaki zapanował po wprowadzeniu 12 grudnia nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów. Pasażerowie skarżyli się na brak informacji, na dworcach brakowało rozkładów albo zawierały one błędy. Ponadto atak zimy powodował liczne usterki taboru i infrastruktury kolejowej; skutkowało to nawet kilkugodzinnymi opóźnieniami pociągów.

Informując o odwołaniu Engelhardta, premier Donald Tusk zapowiedział, że jednym zadań nowego wiceministra ma być szybka rekomendacja zmian personalnych w spółkach kolejowych.

We wtorek Andrzej Massel mówił PAP, że decyzje dotyczące zmian personalnych w spółkach grupy PKP zostaną podjęte w najbliższych dniach.

dwz0x3a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwz0x3a