Trwa ładowanie...
d34aew2
d34aew2
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Trzecia wzrostowa sesja w tygodniu

Przebieg notowań na warszawskim parkiecie mógł być dzisiaj dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Po nienajlepszym zakończeniu notowań za oceanem i mocnej przecenie w Japonii otwarcie na lekkich minusach było zgodne z oczekiwaniami. Jednakże później nasz rynek pokazał siłę i powoli, aczkolwiek systematycznie, zaczął piąć się do góry.
Share
d34aew2

Odczyt danych dotyczących indeksu wniosków o kredyt hipoteczny, indeksu aktywności w usługach i większy od oczekiwań wzrost miejsc pracy w USA niewątpliwie pomogły stronie popytowej zdobyć przewagę na rynku. Najmocniej rosły spółki z branży informatycznej i paliwowej. Ostatecznie indeks WIG20 wzrósł dzisiaj 0,35 proc., a WIG zyskał 0,28 proc., uzyskując wartość 43535,07 pkt. Obroty na całym rynku osiągnęły wartość 1,2 mld zł.

Wśród spółek o największej kapitalizacji na uwagę zasługuje Lotos, którego kurs zamknięcia wyniósł 34,10 zł i jest najwyższy od ponad dwóch lat. Sezon urlopowy to tradycyjnie najlepszy okres dla sprzedaży paliw. Dodatkowo zapowiadana przez rząd zmiana strategii dla sektora paliwowego i naftowego najwyraźniej zachęca inwestorów do nabywania akcji Lotosu. Dzisiaj bank Pekao S.A. podał wyniki, które były zgodne z oczekiwaniami. W drugim kwartale bank zawiązał niższe rezerwy, pochwalił się również pierwszy raz od początku 2009 roku wzrostem wolumenów kredytowych, koszty operacyjne były podobne do tych z poprzedniego kwartału, natomiast nieznacznie spadła marża odsetkowa, co było spowodowane wyraźnie niższymi stawkami na rynku międzybankowym. Pomimo iż wyniki Pekao były zgodne z oczekiwaniami, kurs wzrósł i na zamknięciu wyniósł 171,80 zł, czyli kształtował się w okolicach górnego ograniczenia trendu wzrostowego dla spółki.

Niższe obroty na dzisiejszej sesji wskazują, iż byki nie wykazują już takiej chęci do kupowania akcji. W dalszym ciągu bardzo istotne znaczenie ma długa czarna świeca z 4.05.2010 roku, gdzie indeks spółek o największej kapitalizacji spadł o 3,7 proc. Otwarcie sesji z tego dnia na poziomie 2566 pkt jest najbliższym poziomem oporu przed próbą ataku na psychologiczną barierę 2600 pkt.

d34aew2

Grzegorz Skrzyczyński
makler DM BZ WBK SA

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d34aew2

Podziel się opinią

Share
d34aew2
d34aew2