Trwa ładowanie...
d2pow3b

Trzej polscy żołnierze ranni w Afganistanie (komunikat)

...

d2pow3b
d2pow3b

24.12. Warszawa - Sekcja Informacyjno-Prasowa Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie informuje:

Trzech żołnierzy Polskich Sił Zadaniowych zostało rannych w wyniku eksplozji przydrożnego ładunku wybuchowego.

Do zdarzenia doszło w piątek, 24 grudnia w godzinach popołudniowych, kilkanaście kilometrów na południe od bazy Ghazni.

Polski patrol został zaatakowany silnym ładunkiem wybuchowym. Uszkodzeniu uległ transporter kołowy Rosomak. Silne opancerzenie pojazdu uchroniło życie żołnierzy. Poszkodowanych zostało pięciu członków załogi, trzech z nich jest rannych. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano śmigłowce ewakuacji medycznej MEDEVAC, które przetransportowały poszkodowanych do szpitala polowego w Ghazni, gdzie udzielono im pomocy lekarskiej. Stan rannych lekarze określają jako stabilny, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

d2pow3b

Rodziny żołnierzy zostały poinformowane o zdarzeniu. Żołnierze przez najbliższe dni pozostaną pod stałą opieką lekarską.


VIII zmiana PKW Afganistan kontynuuje działania, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w prowincji Ghazni, pomoc humanitarną, pomoc w zakresie odbudowy prowincji, szkolenie afgańskiej armii i policji, a także działania mające na celu usprawnienie funkcjonowania administracji w poszczególnych dystryktach. Zarówno żołnierze VII jak i VIII zmiany PKW Afganistan duży nacisk w swoich działaniach operacyjnych położyli na przeciwdziałanie atakom prowadzonym z wykorzystaniem improwizowanych ładunków wybuchowych (IED). Ładunki, te stanowią największe zagrożenia dla ludności cywilnej, Afgańskich Sił Bezpieczeństwa oraz żołnierzy koalicji. W wyniku podejmowanych działań Polacy skutecznie wykrywają i eliminują blisko 70% tego typu ładunków. Zadanie to utrudniają warunki terenowe oraz nowe metody wykorzystywane przez rebeliantów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mok/

d2pow3b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pow3b