Trwa ładowanie...
d3s2e9x

Trzy banki udzielą Barlinkowi kredytu na 253 mln zł, Sołowow może pożyczyć do 75 mln zł

31.07. Warszawa (PAP) - Barlinek i jego spółka zależna Barlinek Inwestycje podpisały z PKO BP, Pekao SA i BZ WBK umowę kredytu konsorcjalnego na 253 mln zł. Michał Sołowow, który...

Share
d3s2e9x

31.07. Warszawa (PAP) - Barlinek i jego spółka zależna Barlinek Inwestycje podpisały z PKO BP, Pekao SA i BZ WBK umowę kredytu konsorcjalnego na 253 mln zł. Michał Sołowow, który jest znaczącym akcjonariuszem Barlinka, zobowiązał się do wsparcia finansowego do łącznej kwoty nie przekraczającej 75 mln zł - podał Barlinek w komunikacie.

Środki pieniężne w ramach i na podstawie umowy kredytu konsorcjalnego udostępnione będą w formie kredytu odnawialnego oraz limitu kredytowego wielocelowego z możliwością wykorzystania w formie kredytu w rachunku bieżącym, gwarancji bankowych oraz akredytyw, w maksymalnej wysokości 253 mln zł. Termin spłaty kredytu został ustalony na 30 czerwca 2016 r.

W ramach podpisanej z Michałem Sołowowem umowy wsparcia finansowego Barlinek podpisał ze spółką Glemarco Limited (spółka zależna od Sołowowa) umowę pożyczki na kwotę 50 mln zł.

Dzień ostatecznej spłaty pożyczki został w umowie określony na dzień 31 grudnia 2016 r.

W komunikacie podano, że Barlinek Inwestycje podpisał także z Bankiem Ochrony Środowiska aneks do umowy kredytowej z 1 marca 2010 r., na mocy którego bank udziela tej spółce kredytu obrotowego odnawialnego w wysokości 30 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności. Termin spłaty kredytu został ustalony na dzień 30 czerwca 2016 r. (PAP)

gsu/ asa/

d3s2e9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s2e9x
d3s2e9x