Trwa ładowanie...
d1quzie
euro 2012

Trzy firmy chcą przebudować dworzec Warszawa Stadion

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na wybór generalnego wykonawcy przebudowy dworca Warszawa Stadion - poinformowała we wtorek Paulina Jankowska z PKP S.A. To na tym dworcu mają wysiadać kibice udający się na Stadion Narodowy podczas EURO 2012.
Share
d1quzie

Kolejarze przeznaczyli na tę inwestycję ponad 10 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z budżetu państwa i z środków własnych PKP S.A. Wszystkich trzech oferentów zaproponowało niższe kwoty: od ok. 6 mln zł do ok. 7,5 mln zł. Kryterium wyboru wykonawcy będzie zaproponowana cena.

Po remoncie obecny kształt dworca Warszawa Stadion nie zostanie znacznie zmieniony, ale zgodnie z zapowiedziami kolejarzy, ma zyskać bardziej estetyczny wygląd. Dworzec zyska nowy system informacji dla pasażerów, nagłośnienie i monitoring. Zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się.

Budynek będzie miał nowe wejście do holu głównego, posadzki, odnowiona będzie cała przestrzeń związana z obsługą podróżnych. Zainstalowany będzie nowy system wentylacji, wodno-kanalizacyjny i elektryczny. Skarpy od strony torów zostaną uporządkowane i obsiane trawą.

Prace na dworcu mają się zakończyć w pierwszym kwartale 2012 r. Na 2012 r. jest też planowane zakończenie prac na stołecznych dworcach Wschodnim i Centralnym. Do 2012 roku w rewitalizację polskich dworców ma zostać zainwestowane ponad 980 mln zł. Pieniądze mają pochodzić z funduszy Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz funduszy własnych PKP S.A.

d1quzie

Podziel się opinią

Share
d1quzie
d1quzie